| Alexluchi20 a întrebat:

Salut,nu știu dacă știți dar la bicicletă poți schimba cuveta de jos pentru a putea pune o furca cu gât tapered pe cadru cu gât drept, iar întrebarea e dacă credeți ca aceste cuvete se vor mai găsii peste 5-10 ani?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai de ce nu s-ar gasi? Daca piata cere, se gasesc. Tot de aia nu au trecut toti producatorii la transmisia pe curea si schimbatoare in butuc, desi sunt mult mai fiabile si nu trebuie' sa le tot cureti si ungi ca la lant/foi/pinioane.

| VoidEternal a răspuns:

Daca furca ta curenta are gatul de 1 si 1/8 atunci nu.

| VoidEternal a răspuns (pentru Alexluchi20):

Nu poti monta o furca cu gatul tapered pe cadrul tau.