| Ion12110 a întrebat:

Salut aveți ideee de ce incubatorul meu sta numai în 40-41 grade
Le am reglat și tot de degeaba

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca temperatura nu se poate scadea, atunci e problema de termostatare.
Daca temperatura nu se poate urca, atunci incubatorul ori nu se inchide bine, ori se afla la o temeratura ambientala prea mica. In cazuri mai rare, poate fi si o rezistena de incalzire nefunctionala (arsa), asta in cazul cand incubatorul are mai multe rezistente.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Doar spunand si modelul de incubator cineva ar putea sa ajute, insa cred ca este domeniul unui electronist problema dv.

| adryang78 a răspuns:

Cel mai probabil, termostatul este defect.

| Cipi1212 a răspuns:

Buna, E posibil ca incubatorul sa se fi defectat.