| Mindfulness a întrebat:

Motorola g53 5g nu ar trebui sa aibă și 5g pe cartela prepay? In colțul display-ului îmi arată doar 4g+ nu 5g.
E sesizabilă diferența dintre 4g și 5g?

Răspuns Câştigător
| alexm2004 a răspuns:

Salut!

În primul rând, asigură-te că operatorul tău de telefonie mobilă oferă servicii 5G în zona ta. Chiar dacă ai un telefon 5G, dacă operatorul tău nu are acoperire 5G în zona ta, nu vei putea utiliza această tehnologie.

În al doilea rând, este posibil ca planul tău preplătit să nu includă automat acces la rețeaua 5G. Unele planuri de telefonie mobilă preplătite pot necesita o activare separată sau un upgrade pentru a beneficia de serviciul 5G.

În ceea ce privește diferența dintre 4G și 5G, aceasta poate fi sesizabilă în anumite situații. 5G promite viteze mai mari de descărcare și încărcare a datelor, o latență mai mică și o capacitate mai mare de conectare a dispozitivelor simultan. Dacă folosești aplicații care necesită o mare lățime de bandă sau care beneficiază de o latență redusă, cum ar fi streaming video 4K sau jocuri online, s-ar putea să observi diferențe în performanță între 4G și 5G. Totuși, în utilizarea cotidiană pentru sarcini uzuale precum navigarea pe internet sau trimiterea de mesaje, diferența poate să nu fie atât de evidentă.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate nu ești in raza de acoperire a 5G?

| georgcyc a răspuns:

4g+ este echivalentul a 5 g

| Mindfulness explică (pentru georgcyc):

Da,dar nu arata 5Ghee hee
Poate pe cartele prepay nu merge idk

| georgcyc a răspuns (pentru Mindfulness):

Spre ex. 3g+ e 4 g s-a.m.d

| Mindfulness explică (pentru georgcyc):

Am înțeles.