| anonim_4396 a întrebat:

Nu înţeleg de ce trebuie să mergem la şcoală dacă:
Matematică: există calculator.
Română: o ştim deja.
Muzică: este YouTube.
Sexologie: este roz8 (in HD).
Franceză & Engleză : Google Translate.
Sport: ne plimbăm mereu.
Geografie:Îţi cumperi un GPS.
Istorie: Sunt toţi morţi.
O pierdere de timp...
Ce credeti?

13 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Ia fa-i tu asta si vorbim peste 10 ani.Asta daca stii sa mai vorbesti atunci.

| PotcaPădurii a răspuns:

Pai iti poti baga calculatorul in fund, daca nu stii sa faci un unghi, nu ai habar cum sa rezolvi o problema logica.
Romana nu inseamna numai cuvinte, ci si literatura. Cu ce te ajuta? Pai iti mai dezvolti cultura generala, ca sa nu ramai ultimul taran. Si iti poti potoli si foamea sufleteasca daca esti un impatimit... Pe youtube sunt si Lady Caca, Justiniuta Biberon si alte panarame. Acolo nu ai de unde sa inveti semnele de alteratie, sincopa, masurile, notele, duratele, pauzele, etc. Noi nu avem materia sexologie, desi ar fi interesant sa li se spuna tutelor si "macho-men(ilor)" ca ar trebui sa foloseasca un prezervativ ca sa nu se trezeasca cu inca unu'. Franceza si Engleza sunt cele mai folositoare limbi. Daca le stii iti iei un serviciu mai avantajos. Oricum Google Translate traduce la fel de bine cum traduc eu din araba in japoneza. Materia "sport" nu exista. Exista educatie fizica. Si aici mai inveti si tu sa practici un sport adevarat, nu alergatul dupa mingea care a cazut in fantana... GPS-ul nu iti spune multe. Si clar nu iti spune cat de adanca e marea X. Cat despre istorie, si tu o sa fii mort/moarta. Faza e ca tu nu o sa fii la fel de important(a) ca aia "morti".De ce? Hmm nu-ti mai zic, deschide cartea de istorie si invata pentru cultura ta generala.
Si o ultima idee. Scoala ne invata sa socializam. Ca barfim, chicotim, injuram(bine, mai putin ultima parte), noi socializam cu colegii. Ne facem prieteni(si dusmani).

| Skulls a răspuns (pentru PotcaPădurii):

Draga IAmTheSpider, care e problema ta nu iti functioneaza litera "G" la tastatura sau cine naiba sa-ti bati jocu de vedete, in plus Lady Gaga are o voce unica si puternica, intr-adevar, ultimele meloni sunt banale dar, inainte sa faci o asemenea concluzie, da un click pe google si intereseaza-te mai mult despre o persoana inainte s-o jignesti

| Bytes3 a răspuns (pentru PotcaPădurii):

Hai totu a fost bine da cand ai zis de sexologie deacum o dai in sf straight face. sex-u e un instinct nu trebuie sa faci socala pentru asa ceva...

| ɔɐıɔ a răspuns:

Ca sa ai de lucru bai retardat...

P.S. lucru=bani

| Trinitas a răspuns:

Ca mergi la scoala pentru a nu ramane cel mai mare handicapat din lume si ceilalti sa se intrebe de ce, dintre toti spermatozoizii, tu ai fost cel mai rapid. Nu ma intereseaza cat de gluma a fost asta, dar aici nu suntem pe Facebook, so GTFO.

| Gandăr a răspuns:

Cred că şi lingura mea o ştie pe asta._.

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Daca n-ai fi la scoala cum pl m ai mai sti romana!?

Răspuns utilizator avertizat
| NothingToEat a răspuns:

Daca vrei sa ramai un retardat e treaba ta.

| jeleuriursuleti a răspuns:

1. sa nu ti se atrofieze creierul, sa inveti sa GANDESTI. 2. sa poti lega doua cuvinte cand vrei sa zici ceva. 3. sa intelegi complexitatea ei 8. sa nu ramai un ignorant fara cultura generala cu care nu se poate discuta etc.
p.s. acum eu sper ca ai pus intrebarea de panarama, ca suntem pe T/A, dar eu ti-am zis ce cred.

| Craciunițța a răspuns:

rolling on the floor
E veche faza dar e mult prea tareelaughing

| andreiboss8000 a răspuns:

As dori un meniu bigmac cu coca cola