Întrebare recomandată | sheWolfInTheCloset a întrebat:

Bună! Mai sunt câteva luni până la Evaluarea Naționala și îmi doresc să iau peste 9, 50 la română. Ce sfaturi îmi dați? În simularea naționala am luat 8, 55.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Gasesti aici sfaturi de la elevi super competenti:

https://www.youtube.com/......s?/results

Eu recunosc ca nu am tintit atat de sus, ci putin mai jos, la un 9. :)) Per general e de asteptat sa iti faci un plan de lucru/invatat zilnic, atat cat se poate pe langa orele de scoala, teme si putinul timp ramas pentru relaxare.Ah si ai grija sa nu ajungi la burnout.

Mult succes.

| AnkaD a răspuns:

Învață! Dacă vrei rezultat
Și dacă nu te poți concentra încearcă să te gândești logic și mai ales ca la Română nu este atât de greu decât să reții despre ce este vorba și să ai puțin interes despre ceea ce îți predă profesorul, uite un exemplu ți-l pot da aici, acum ai citit și ai căutat inconștient informații exact așa este cu învățatul! Baftă și mult succes!