| MistarGoGu a întrebat:

Cele mai " Strălucite " PERLE auzite de voi cand colegii erau ascultati la ora? *( Romana, Istorie, Geografie, Biologie... etc )!
Sa vedem cum mai stați cu memoria!
Eventual reacții de la profi... verbale!

38 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Unul care a spus ca banii fac pui, dar nu era din scoala noastra era din categoria domnului asta https://www.youtube.com/watch?v=6Rj7v-498O8

| dullcat a răspuns:

Nu stau bine cu memoria la acest capitol, dar cred ca exista si lucruri mai grave.laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Am avut o colega mahalagioaică, valeu, se enervase și proful de romana și al' de mate.
Ăla de romana a luat-o la o tura de ascultare, n-a știut nimic, ii pune 3 și îi zice ceva gen "sa faci figuri de astea in sat la tine unde vinzi chiloți, nu aici "și pleacă cu botul in pământ laughing
Apoi cu ăla de mate...mama
Se luase ei 2 de la o cearta(ceva mic) și mai aveau un pic și se luau la trântă, ulterior, ăla de mate ii zice "Ieși afara poarco, pentru azi ai absent"
Na, nu au fost în aceeași zi(chiar era hilar daca eralaughing )
Dar cert e că dacă ai gura mare, ti o iei pe cocoașăwinking

| Furnicuta000 a răspuns:

Imi aduc aminte de un coleg in clasa a 11 a care a fost scos la tabla la ora de chimie si era scris simbolul Mg iar el a zis ca inseamna "mangasius" laughing nu stiu de unde i-a venit.
Oricum nu i-a trebuit chimia la nimic ca acum e mare boss, are case, masini scumpe, firme cu profit de milioane de euro. Ce sa mai...traieste pe picior mare

| Lupică27 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Invidioasa?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Lupică27):

Invidioasa ca se scalda in bani? Tu nu ai fi?
Dar ce sa fac daca nu m-am nascut in familie bogata? Ca nici el nu a pornit de la 0, i-au fost finantate afacerile

| Lupică27 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu, nu sunt invidios, am alte aspiratii, nu ma mai intereseaza lucrurile materiale, bineinteles strictul necesar e important.
Ai nevoie de o anumita experienta de viata si un gram de inteligenta sa realizezi faptul ca daca ai un telefon de 6000 de lei si unul de 1000 de lei nu e nici-o diferenta, tot whats app, navigare internet si o poza de revelion. Daca ai logan sau ferarri tot la fel, te duci si vi de la servici, crezi ca daca iti iei ferarri ti se construieste autostrada speciala pentru tine?

| MistarGoGu explică (pentru Furnicuta000):

Cineva cunoscut? Macar e in TOP 300 la noi in Romania? sa ne OFTICAM cu folos!

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Lupică27):

Nu telefoanele sunt importante dar in tara asta nu isi permit multi vila cu etaj in Bucuresti si luxul de a nu avea grija zilei de maine.

| Lupică27 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Poti fi fericit si fara vila cu etaj, problema e ca nu sti tu cum.
Am dat si eu doua exemple, pai eu spre exemplu nu am grija zilei de maine si nici de poimaine happy

| Furnicuta000 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Nu gasesc lista completa cu top 300 sa vad dar e posibil. E un mare om de afaceri desi nu prea iese in evidenta. Are afaceri in tot felul de domenii, de la spalatorii auto pana la ansambluri rezidentiale. Nj vreau sa-i dau numele desi la prestanta lui nu cred ca isi pierde vremea pe tik tok laughing

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

Oftica este × 500 cand stai intr-un ambuteiaj de 50 min prin Bucale intr-un Bentley, Rolls sau Ferrari ca iti creste barbă pân la glezne si copilu din spate iti zice " Bunicule o sa intarziem la ora de tenis "... mai bine iti luai elicopter de banii aia!

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Lupică27):

Ce meserie ai si cati bani ai in cont de nu ai grija zilei de maine? Scuza-ma ca sunt indiscreta

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Ce bine le zici gogule

| MistarGoGu explică (pentru Furnicuta000):

Depinde unde in Bucale? Ca este o diferenta între Kiselef, Aviatorilor, Băneasa, Pipera *(zona aia tixita cu ambasade) si marginea de sector 5. Poate sa fie una de 500.000 Euroi sau una de 2, 5 milioane!

| Lupică27 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Am o suma frumusica in cont nu ma plang, serviciu merge, atat trebuie tu sa stii.
Am avut o perioada in care chiar aveam bani multi si tot modest eram, asa imi e caracterul, nu ma simt cu nimic mai smecher daca am rolex sau casio eu tot asta sunt.

| Lupică27 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Probabil ai o situatie materiala destul de joasa si asta te frustreaza pe tine si ti dusmanie pe ala.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Lupică27):

Eu ma refer la oamenii de 20 ani nu de 50 cat ai tu deci nu mai face presupuneri aiurea ca e si normal la 50 ani sa ai o situatie dupa 30 ani de munca

| Lupică27 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Cine zice ca am 50 de ani? laughing

| Lupică27 a răspuns:

Un coleg il asculta la economie parca si a intrebat profesoara care e concluzia, si el a zis concluzia e ruda cu perfuzia. Sper ca zic bine.

| MistarGoGu explică:

Istorie prin generala
" Nero a incendiat Roma ca ma-sa nu era atenta si s-a jucat cu bricheta "
Biologie tot prin generala
" Batracienii *( broastele ) se înmulțesc prin fotosinteza *( asta este la... plante )
Ma chinui sa îmi mai amintesc ceva... revin dupa un pahar de Curvoisier *( coniac franțuzesc ) de 450 € sticla!

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Ce cognac bea nebunu, bravo bre! da si matale o cinste!

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

Nu dau bani pe mizerii din alea! Primită cadou acu 2 ani de la prefectul poliției din Nisa *( Franta )! Ne-am cunoscut la o conferința pe teme de security *( in domeniul asta lucrez) si am schimbat niste impresii.
Daca ai drum prin Bruxelles te astept!

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Din pacate nu sunt genul care stie sa guste bautura, sunt genul care se apuca si nu se mai opreste, vorbesc ore in sir continuu, povestesc, plictisesc laughing ma uita dumnezeu si nu mai plec acasa.

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

De curiozitate am cautat si eu pe Google ca habar nu aveam cat costă! Rar consum alcool! E vorba de felul meu, condus, job ..etc

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

E bautura de calitate, merge baut la o ocazie.

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

O uitasem in bar! Acu 3 săptămâni m-am agatat de ea si am zis sa o " sacrific " sa nu EXPIRE...

| BobTheCat a răspuns:

Deci, odata, profa de geogra a ascultat un coleg din Europa. El nu stia nimic, iar colega din fata lui si-a deschis caietul (incercand sa il ajute). Totusi, ea nu scria prea frumos, iar distanta dintre cei doi era destul de mare. Astfel, cand doamna l-a rugat sa numeasca un munte din Europa...el a spus "Muntele Micul Gabriel" (banuiesc ca a citit ceva aiurea, dar nu pot pricepe cum a ajuns la asa ceva!). Toata clasa a inceput sa rada, iar profesoara nu stia cum sa reactioneze. In final, colegul s-a ales cu o nota destul de proastawinking

| BobTheCat a răspuns (pentru BobTheCat):

Mai am una! Aceasta este mai veche, de la un test de la istorie de prin clasa a 4 a (chiar ma mir ca imi mai amintesc!). Deci, un coleg a scris ca Mircea cel Batran s-a luptat cu... tine-te bine...Decebal! Ce am ras atunci! rolling on the floor

| MistarGoGu explică (pentru BobTheCat):

Săracu! Sper sa fi avut niste parinti înțelegători si sa nu aiba parte de urecheala sau un " masaj ' cu cureaua la poponetul gol!

| BobTheCat a răspuns (pentru MistarGoGu):

Pai, din cate stiu, parintii lui nu sunt violenti deloc (desi cred ca s-a ales cu o predica de la mama lui).

| MistarGoGu explică (pentru BobTheCat):

Ohho varianta soft! Aveam in clasa in generala vreo 3 sau 4 abonați la curele cand luau note proaste! Si le luau DE LENE ca altfel erau copii buni!, ne arătau in pauza la toaleta " podoabele " de pe fundulet! La tine cum este * ( era )? Cu slujbe sau cu masaje?

| BobTheCat a răspuns (pentru MistarGoGu):

Vaii, saracii! Cand se intampla sa iau o nota mai mica, ma aleg doar cu o mica predica despre perseverenta. Ai mei nu au folosit violenta fizica niciodata!

| MistarGoGu explică (pentru BobTheCat):

Cati ani ai acum? Eu 36! Sa iti întrebi părinții cum era inainte de Revolutie pe la scoli cu " masajele " cu rigla sau arătătorul de lemn la palme! Sau cum procedau părinții unor colegi! Este posibil sa auzi niste " povesti interesante " demne de Stirile ProTv de la ora 5! Un pic cam horror!

| MistarGoGu explică (pentru BobTheCat):

Aveti " noroc " ca acum exista legi mai aspre si Protectia Copilului care " se chinuie " sa mai rezolve 2-3 cazuri pe luna de copii batuti de părinți!

| BobTheCat a răspuns (pentru MistarGoGu):

Nu vreau sa imi dezvalui varsta, asadar tot ce voi spune este ca sunt nascuta dupa Revolutie. Totusi, pare teribil!

| MistarGoGu explică (pentru BobTheCat):

No problem! Da încă dupa atâția ani de la Revoluție totusi mai exista părinți care aplica metode brutale de educatie chestie 95 % trasa tot din familie si anturaj! Oameni de calitate slaba NU se pot înconjura de Oameni educați si sa evolueze! Raman la nivelul de brute!
O.k sunt si cazuri in care mici pedepse dau rezultate in timp cand copilul de vorba buna nu mai intelege sau NU vrea sa se supună la niste chestii de Bun simt! Dar sa-l ia SMURDU rosu la fund dupa niste curele... nasol!

| BobTheCat a răspuns (pentru MistarGoGu):

Exact! Imi pare rau de acei copii! sad