| mihaicaulea a întrebat:

Ce înseamnă font comercial? Ca nu poate fi luat decat cumparat (plătit)? Ca nu-l pot folosi de exemplu la tiparirea unei carti fara acorul lor? Ca n-am voie sa-l vand? Sa mi-l însușesc? As vrea sa folosesc acest font: http://www.linotype.com/174296/savaproregular-font.html# info la tiparirea unei carti si nu stiu daca pot face asta... Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| catavn a răspuns:

Adica trebuie cumparat.
Noncomercial = nu ai voie sa il vinzi.
Comercial = se vinde.
Cel putin asa cred eu.
Daca are drept de autor atunci nu il poti vinde dar il poti da gratuit mai exact sa nu ai tu profit de pe urma autorului sa il vinzi.