| 123gabialexandra a întrebat:

N-am luat nota de trecere la o evaluare.
Fac contestație, instanța și primesc răspuns, admite contestația, inseamănă ca am trecut evaluarea?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Atata timp cat nu a venit si rezultatul, nu inseamna asta

| Violleta2022 a răspuns:

"Admite contestatia" inseamna ca cererea ta de contestatie ti-a fost acceptata/inregistrata si acum se pregatesc pentru re-evaluarea ei.

| ioana748 a răspuns:

Adica s-a aprobat dreptul tau de a face contestația si se poate relua notarea evaluarii.
Rezultatul reevaluării urmează.

| Cipi1212 a răspuns:

Buna, nu este obligatoriu să treci evaluarea. Ca la Bac, corectarea contestației poate duce la o notă mai mică sau mai mare față de nota pe care ai avut-o.

| Andramaria75 a răspuns:

Nu. Contestatie inseamna cand iti mai verifica o data lucrarea pentru a ti mari nota. Dar de cele mai multe ori nota scade...