| nyoentox2002 a întrebat:

Pozele cu bliț te fac sa pari mai urat in poze? in oglinda de exemplu mi se pare că arat ok, ori m-am obișnuit cu mine?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Stiind ca lumina te orbeste si fata ti se contorsioneaza intr-un mod nu prea placut, cred si eu ca nu iesi bine.Nimeni nu iese bine cu blit, evidentiaza toate defectele in mod inutil, spre deosebire de o lumina naturala sau artificiala soft.Sa vezi inainte de fun era cand toti erau imortalizati cu ochii rosii de la blit sau cu ochii luminati asa de parca ar fi pisici noaptea.laughing

| LisaJulie a răspuns:

Încearcă sa nu prea mai folosești cu bliț ca este cam dăunător pentru ochi!

| nyoentox2002 explică (pentru LisaJulie):

Asta e faza ca nu folosesc, este o camera în mall unde îți faci poze moca numai că costă doar ca să le printez și pe toate le face cu bliț și arat nasol, și în oglindă mă văd mai ok!

| Mindfulness a răspuns:

Tu daca ai afla ce părere au unii de tine inclusiv moșii și babele in ce hal te denigrează nu cred că ai mai ieși din casă,într-un fel te înțeleg că așa a început la mine anxietatea și acum sunt pe butuci,tot așa eram ca tine orice mă stresa aproape. O sa te autodistrugi daca mereu ai aceeași gândire,trebuie sa învățăm să ne controlam emoțiile și gândurile altfel minte ne distruge viața. Eu am ajuns să nu mai pot ieși de la anxietate, deci ai grija fi mai indiferent,un bărbat nu trebuie sa fie frumos tine minte acest lucru nu te mai lua după alții,degeaba ești frumos daca ești prost sau nebun mai bine arăți mai masculin a bărbat și ai taina conversației,a inteligenței,a masculinității! La un bărbat vocea contează să fie cât de cât groasa daca e subțire ai pus-o! Nu te mai gândi că arăți a copil,tu lucrează la minte,și du-te la sala,fa sport de contact,daca faci sport de contact scapi de mentalitatea asta de plângăcios,și eu tot așa sunt. Încă o chestie ar fi,tu nu ești de vina trăiești într-o țară de needucați,de rasiști, dacs ești mai închis la culoare ești catalogat tigan sau nespălat sau hot, atâta pot unii, ăștia ar trebui trimiși în lagărele de concentrare dar asta e.
Într-un fel te înțeleg, eu zic sa pleci din România că avem o mentalitate de acum 100 de ani, judecam omul după culoare.
Fi deștept și pleacă din grota că nu te poți înțelege cu românii, au rămas cu mentalitate comunistă, și tineri nu doar bătrâni.

| nyoentox2002 explică (pentru Mindfulness):

Nu contează cum te vad babele că nu cu ele te combini, contează cum te vad fetele că daca nu ii place cum arati nici nu vrea sa te cunoascacryingPe o parte cred că nu sunt pe gustul niciunei fete

| Mindfulness a răspuns (pentru nyoentox2002):

Contează cum te vede lumea nu doar babele te vad așa, lumea simte când ești fricos, când ai insecurități mai ales fetele te vad timid, crispat nu stau la discuții. Pai, ți-am zis noi suntem cu 100 de ani in urma multi te vad exact cum nu ești, daca ești un băiat liniștit multi te vad golan sau hot sau cocalar doar că ai tenul mai închis. Mai bine stai între străini decât între români, pleci dincolo și fereste-de de ai noștri că sunt primii care îți fac rău mai ales din invidie daca vad că îți merge bine te distrug.
Ești timid și de aia, lor le plac cocalarii cu tupeu jegos nu băieții cuminți, nu ai ce sa faci așa ești tu nu poți fi altceva.

| nyoentox2002 explică (pentru Mindfulness):

Știu multe fete nebune care stau cu băieți cuminti, și timid sunt depinde de vibe, in general trebuie sa ma obișnuiesc o zi sau 2 cu persoanele!

| Mindfulness a răspuns (pentru nyoentox2002):

Stau sa își bată joc de ei.

| LorenaWannaDie a răspuns:

Blițul chiar are dreptate ești urat cu spume ☺️