| Aaa13579 a întrebat:

Salut, vreau sa dau la scoala de politie din campina la anul.
Am gasit legislatia in sfarsit( pe site ul legislatie just ) si eu sunt genul de persoana care invata usor si repede din scris, adica copiez pe ceva ce vreau sa invat, citesc odata si gata. Insa legislatia e destul de lunga ca sa o copiez pe un caiet si sa o invat.
Merita sa o invat pe toata si sa scriu atat?

1 răspuns:
| MihailaV a răspuns:

Depinde ce iti doresti de la viitorul tau.
Salariul unui politist debutant (6 luni), asa cum scrie pe internet este aprox egal cu salariul minim pe economie.
Considera faptul ca, de cele mai multe ori nu esti repartizat langa casa, deci va trebuie sa platesti chirie.
In timp, salariul va creste, dar tot timpul vei fi limitat financiar.

| Danezul99 a răspuns (pentru MihailaV):

Pe lângă salariu, se decontează norma de hrana (aproximativ1000de lei pe luna) chiria(500 de lei) plus turele de noapte sau zilele de Weekend