| LisaJulie a întrebat:

Aveți vreo teorie a conspirației personala? Dacă da care?

11 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu exista teorii personale, doar teorii neimpartasite cu internetul.laughing Ce pot spune e ca toate teoriile conspiratiei pornesc de undeva, de la un strop de adevar, exact ca telefonul fara fir si se ajunge la ceva inflorit maxim.E lesne sa inteles ca toti politicienii au interese ascunse.Insa de aici pana la fi reptilieni deja e filtrul ala stupid, science fiction, aplicat mereu. Tind sa cred ca unele chiar ar avea sens daca n-ar fi prezentate in asemenea maniera penibila, care face apel la factorul fricii si al emotiei, in detrimentul ratiunii si al logicii.

Altele din ele chiar sunt realitati obiective, tot inflorite in mod caraghios, pe care le gaseste oricine la un simplu click, nu-i nimic exclusivist si secret asa cum se tot prezinta ele, dar aparent e mai misto sa faca unii vizualizari si activitate din naivitatea celor care simt nevoia puternica de a se simti ei nu stiu cum,,, informati'' in avans fata de restul plebei ignorante, fata de restul roboteilor care vor afla abia cand e prea tarziu. laughing)) Jale. Exista multe materiale care explica aparitia si perpetuarea curentului conspirationist din perspectiva psihologica, e interesant de citit.

| VoidEternal a răspuns:

Că Violetta e mason.

| LisaJulie explică (pentru VoidEternal):

Care Violetta? Utilizatoarea care care da sfaturile unei mame obsedate de note?

| VoidEternal a răspuns (pentru LisaJulie):

Ha, ha, care Violetta... Good one.

De parcă sunt 2 violete pe TPU.

| LisaJulie explică (pentru VoidEternal):

I-am dat ignor! Imi pare rau totusi, avea unele sfaturi bune

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru LisaJulie):

Da are și ea răspunsuri aiurea, dar și răspunsuri bune spre deosebire de alți așa ziși adulți care o urăsc fără sens și care nu fac dovada a fi mai buni, mai demni de admirație față de ea ci dimpotrivă doar umplu internetul cu fel și fel de tâmpenii și se mai dau și serioși laughing

| VoidEternal a răspuns (pentru LisaJulie):

Mhm. 2 din 1000.

| Lupică27 a răspuns:

N-am, doar cele reale. Oameni bogati si influenti ai planetei nu platesc taxe, au implicatii politice, imprastie propagande in jocuri video, filme, seriale, venereaza zei imaginari si fac tot felul de ritualuri dubioase, fac orgii cu copii, violeaza femei.
Toate au fost dovedite ca fiind reale, nu vorbesc din conspiratii.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

starEu am doar ceva care să vă pună pe gânduri și să meditați, să judecați, să analizați și să realizați cât de ușor mintea omului este de manipulat și cum unele persoane de pe urma acestor acțiuni se îmbogățesc, iar alții rămân să-și trăiască viața în spaimă și neliniște.star

https://youtube.com/shorts/mnhOW0mbhoY?feature=shared

| MistarGoGu a răspuns:

De vreo 250 de ani o " gasca " vesela si pusa pe căpătuială conduce lumea din " umbră " @ papusarii! Li se spune Iluminati *( formati acum vreo 250 -300 ani prin Bavaria Cauta Adam Weishaupt pe Google profesor de drept canonic ) si Masonii alta gasca de " zidari " liberi cei ce construiau catedrale pe tot cuprinsul Europei!
Poate mai sunt si altii de care chiar NU avem habar!
Cert este ca Europa a fost zguduita de războaie din care " gasca " s-a inbogatit văzând arme si muniție celor implicați in conflicte, apoi " crizele " bancare si financiare, răscoale si lovituri de stat care sa înlăture de la putere guverne incomode intereselor lor!

| Mindfulness a răspuns:

Că ne conduc Anunaki din umbra și că din cauza lor se tot scumpește in halul asta mâncarea și inflația, taxele. Ei urăsc cu dispreț omenirea. E doar o teorie. Altă e cea în care noi chiar am murit în 2012. Nu lua în seama ce am scris!