| Anonima6775 a întrebat:

Ce trebuie să fac să fiu pe placul lui Dumnezeu?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa nu speli duminca.
sa fii sluga perfecta.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Daca lasa-i doar ''sa nu speli duminica'' era tare de tot gluma, ai ratat-o si pe asta.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Da nu voiam sa glumesc.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Oricum, nici daca te chinui nu iti iese vreo gluma laughing

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Sa știi că dacă repeți ce ți am zis eu ție despre glume nu prea are sens.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Nu repet nimic, am facut doar o precizare.

| dullcat a răspuns:

Poti incepe cu basicul, adica sa incerci sa fii o versiune cat mai buna a ta, care respecta legea si implicit pe ceilalti, care are credinta si face fapte bune.

| Simpatic a răspuns:

Eu urmez de 2-3 ani sfaturile lui Sf.Petru " sa nu fumezi, sa nu bei, droguri sa nu iei! " nu stiu daca sunt pe placul lui Dzeu ca am renuntat la aceste vicii, dar cel putin sunt o versiunea putin mai buna a meawinking

| VoidEternal a răspuns (pentru Simpatic):

Sa n-ai păreri sau idei
Sa nu-ți dorești, sa nu vrei
Sa fii bun, sa ai o conduită înaltă
Așteptând vacanta de pe lumea-ilalta

| Simpatic a răspuns (pentru VoidEternal):

Exact, acest poet neinteles Cheloo, un ilustru textier

| Hyperion7 a răspuns:

Sa respecți cele 10 porunci, asta in primul rand
Iar în al doilea rând, sa te rogi, sa citești Biblia

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu avem de unde sa stim. Nu l-am tras de limba pe Dumnezeu sa ne spuna. In general, faci ce crezi tu ca e bine.

| Lupică27 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Maine-poimaine afli ca si-a facut pile prin rai...

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Lupică27):

Da, i-a dat omul spaga lui Sf. Petru la poarta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să faci celor din jurul tău exact ce și tu ți-ai dori să primești de la ei fără să aștepți nimic in schimb.

| Madaxo97 a răspuns:

Sa fi o persoana buna, sa nu faci rau nimănui, cam atat. Dumnezeu nu te judeca pentru prostii de genul: spalat duminica, distracție, nemers la biserică, astea sunt "băbisme" inventate pentru a ne induce sentimentul de vinovăție la fiecare pas. E păcat grav daca ucizi, violezi, furi, faci rău altora. Trăiește-ti viata cum vrei tu atât timo cat nu faci rau nimănui si nu deranjezi pe nimeni. Fa bine cât poți, si cand nu poți, nu face rău.