| MistarGoGu a întrebat:

CINE a facut " Hoție " fara voie la supermarket? Sa UITATI sa puneti un produs pe bandă la scanat sau la automatele de plata sa nu il scanati!
Atentie! Vorbesc de UITAT nu de INTENTIA de furt! A observat casierul sau supervizorul de la automate?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Multi romani in ultima perioada. laughing Nu ai vazut stire care anunta despre decizia patronilor de a scoate casele de tip self checkout si a reintroduce casele obisnuite?

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu nu am facut asta niciodata dar FRECVENT (nu exagerez) mi se intampla sa imi treaca casiera mai putine produse decat am luat. Mai ales la lidl ca ele stau cu castile alea in urechi permanent si vorbesc cu nu stiu cine de nu mai sunt atente la clienti. Saptamana trecuta am luat 5 produse la 5 lei fiecare si mi-a trecut unul singur pe bon si chiar am intrebat "le-ati scanat pe toate?" dar nu mi-a raspuns ca nu era atenta la mine. Ieri am luat 15 produse de cate 3 lei fiecare si pe bon erau 13

| MistarGoGu explică (pentru Furnicuta000):

O.K pai aia este " FIX " raspunderea casierului! Da el din buzunar paguba daca este cu capul in nori! Ti-ai facut datoria de om onest si ai întrebat.

| Miruna333 a răspuns:

Da, de cele mai multe ori pentru ca tineam produsul in brate, cateodata realizam la casa si il puneam sa il scanez, dar alte dati nu realizeam si ieseam fara sa platesc

| MistarGoGu explică:

Eu acum 1 an intr-un market din Liege intr-o deplasare in interes de serviciu am uitat sa pun pe bandă 2 napolitane si un pachet de unt! A vazut casiera si m-a atenționat politicos!