| andreiadrian12 a întrebat:

La casa vila nu te fura nineni,platesti atat cat consumi,nu te deranjeaza nimeni cu zgomote daca esti izolat fonic,dar ai probleme cu subrezia casei,cu inundatii,cu zgomote daca nu esti izolat fonic,cu celelalte vietuitoare,cu caldura,cu accidentele. Locuiti la casa vila sau la apartament de bloc? Ce preferati? Ce e de preferat? Eu personal va marturisesc ca prefer apartamentul de bloc, e mult mai sigur mai solid.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ma mira de ce ai fost suspendat nelimitat. Ai niste intrebari de cacao.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum naiba sa fie apartamentul mai solid decât o casa?

| andreiadrian12 explică (pentru suntserios):

Se compara o casa cu un bloc?

| suntserios a răspuns (pentru andreiadrian12):

Niciodată. Casa e net superioara

| Hyperion7 a răspuns:

La casa vila poți fi furat fara probleme(vezi cazul lui Culiță Sterp),nu neapărat plătești cat consumi,plătești impozit pe teren,anexe etc.
Ba poți fi deranjat de vecini, de mașini (daca stai Intr-o zona intens circulata)
Nici la bloc nu e bine, pentru că majoritatea clădirilor din orașe au risc seismic ridicat și pot cădea oricând, nici la casa nu e neapărat bine, dar e mult mai bine din punctul de vedere al siguranței, de exemplu.