| Andre205 a întrebat:

Bună,sunt în a patra zi de ciclu și îmi curge puțin sânge dar am dureri și așa menționez ca acum 4 zile am avut contact sexual protejat iar după am verificat prezervativul și nu era spart, am rămas însărcinată?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil sa fii ramas gravida in prima zi de ciclu menstrual.

| Andre205 explică (pentru Violleta2022):

Păi de ce îmi curge așa puțin sange la ciclu, nu mi s-a mai întâmplat asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andre205):

Mergi la medic sa te consulte, ca eu nu am de unde sa stiu ce ai patit tu si de ce iti curge sange putin...

| dullcat a răspuns:

Buna.Stai linistita, nu cred ca ai ramas insarcinata, probabil e doar menstruatia care variaza in functie de schimbarile hormonale etc.

,, Pot rămâne însărcinată înainte de menstruație?
Probabilitatea de a rămâne însărcinată înainte de ciclu este una extrem de scăzută. Dacă actul sexual se întâmplă chiar înainte de menstruație, practic sunt cele mai mici șanse de a rămâne gravidă, după cum explică specialiștii. Chiar dacă nu este exclusă total o eventuală sarcină înainte de menstruație, practic aceasta este considerată perioada cea mai sigură și cu cele mai mici șanse de a concepe un copil.'' - https://www.eva.ro/......78451.html

| Robert2526 a răspuns:

Nu. Dar sunt curios, ce anume te face sa te gandesti ca ai ramas?

| Andre205 explică (pentru Robert2526):

îmi curge foarte puțin sânge, e posibilă o dereglare hormonală?

| Robert2526 a răspuns (pentru Andre205):

Nu, e doar o menstruatie mai slab cantitativa, nimic anormal