| Danielacristian a întrebat:

Buna ziua, am nevoie de o mica părere de la voi. Ultima menstruație am avut o pe data de 7 Aprilie, ziua ovulației pe 19 Aprilie, am întreținut pe data de 19 in ziua mare a fertilității contact neprotejat cu finalizare cu speranța ca o sa am testul pozitiv. Următorul ciclu menstrual este pe data de 3 mai, astăzi pe 3 mai mi-a apărut o ușoară sângerare rozalie, nicidecum fluxul intens de sânge și de culoare roșu așa cum aveam de obicei. Aceasta scurgere rozalie a venit însoțită cu dureri de burta și sani cât de cât întăriti.

Crede ți ca este posibila o sarcina? Sau își va face apariția menstruația in curând? Va mulțumesc, sărbători cu bine va doresc!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu putem sti, dar din moment ce va doriti un copil putem doar sa speram ca vi se va indeplini dorinta! Suna ca si sangerarea de implantare, dar repet, trecerea timpului va spune exact. Testul de sarcina se poate face la 7-10 zile de la intarzierea menstruatiei.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca este mult prea devreme sa intrebi asa ceva?
Asteapta macar 3 zile...

| Emilian65 a răspuns:

Mai așteaptă câteva zile și vezi dacă îți vine sau nu ciclul menstrual. Dacă îți vine ciclul menstrual, atunci nu ești gravida. Pentru confirmarea unei sarcini dorita, fa un test de sarcina la 21 de zile de la ultimul act sexual.

| AlexCriss2000 a răspuns:

Probabil că nu...dar va veni și bebele. Să fie sănătos! Sărbători fericite!

| Danielacristian explică (pentru AlexCriss2000):

Crede ți ca nu este sarcina din cauza scurgerii rozalii? Ma gândeam ca este sângerarea de implantare, dat fiind faptul ca este din punct de vedere cantitativ foarte puțin, nici absorbantul nu îl pătează, ci rămâne doar pe hârtia igienica