| Doreanu1056 a întrebat:

Daca nu ma masturbez ca baiat timp de o saptamana, pot sa fac sex fara prezervativ si aceasta sa nu ramana gravida? (fara sa ejaculez in ea)

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sexul se face cu cap, fa-o cu cap fa-o protejat spunea o veche reclamawinking

| mihai69 a răspuns:

Teoretic,da. Dar riscul e mare.

| dullcat a răspuns:

Sunteti ambii aici cu intrebari? Prietena ta parea stresata maxim de sarcina si tu te gandesti la sexul fara prezervativ ca sa te distrezi tu mai mult, sa fie placerea mai mare?

https://www.tpu.ro/......ca-la-fel/

Si ea ramane cu copilul dupa aceea, nu? Daca doriti sa faceti sex responsabili va veti proteja, iar daca doriti senzatii tari, mna, Dumnezeu cu mila.Fiecare este responsabil de propriile actiuni.Gandeste-te putin, nici macar barbati in toata firea nu au control perfect la ejaculare, daramite tu care abia ti-ai inceput viata sexuala, presupun? Bafta.

| Robert2526 a răspuns (pentru dullcat):

Ce te face sa crezi ca barbatii nu au control perfect la ejaculare?happy Sau ce crezi tu ca presupune acest control perfect?

| dullcat a răspuns (pentru Robert2526):

M-am grabit si am scris doar,, barbati in toata firea'', adica unii.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK547548/

Daca ziceam,, barbatii'', se intelegea ca spuneam de majoritatea, dar nu asta am intentionat.

| VoidEternal a răspuns:

Teoretic. Nu te juca jocuri stupide. S-ar putea să constați că autocontrolul tau nu e așa de bun precum credeai.

| Robert2526 a răspuns:

Da, poti!

| Madaxo97 a răspuns:

Nu, sperma ta conține spermatozoizi la fiecare ejaculare, nu contează daca te masturbezi sau nu, care e logica? Lichid preejaculator va exista mereu chiar daca te masturbezi sau nu, nu ai de unde sa stii daca mai e pe "țeavă " si o picătură măcar, contează, daca tu vrei sa riști treaba ta.

| VoidEternal a răspuns (pentru Madaxo97):

Lichidul preejaculator conține spermatozoizi doar daca îi adună de pe traseu. Dacă trece suficient timp de la ultima ejaculare sau daca ai urinat între timp, nu e cazul. Look it up.winking

| Robert2526 a răspuns (pentru VoidEternal):

Nu iti bate capul cu ea, are probleme grave laughing)

| Madaxo97 a răspuns (pentru VoidEternal):

Intr-adevar lichidul preejaculator cand este secretat nu contine spermatozoizi, însă se poate amesteca cu ei in ultimul moment cand bărbatul e pe cale sa își dea drumul, si nu se poate abține întotdeauna la timp, sa nu simtă, de aici si rata de eșec a acestei metode, a retragerii, plus ca acel lichid nu se simte cand iese, si nu poate fi controlat, de aceea metoda retragerii nu este recomandata, trebuie folosit prezervativ sau alte metode de contraceptie pentru a fi 100% sigur ca nu se instalează o sarcina. Daca ar fi asa ușor toti doctorii ar spune bărbatilor sa nu se masturbeaze înainte de sex, (ceea ce oricum nici naiba nu o face) si gata problema rezolvata, își da drumul in afară si gata. Sau fa pipi dupa si esti safe, gata ai spălat spermatozoizi de pe țeavă. really, chiar pe toti oare? Nu e chiar asa, daca unii vor sa se joace dea Dumnezeu treaba lor, dar eu nu consider această metoda sigura.

| VoidEternal a răspuns (pentru Madaxo97):

Se poate amesteca cu ei dacă ei exista.

Normal că nu e o metoda sigura și eu am zis sa nu se joace dar asta nu schimba faptul că lichidul preejaculator NU conține spermatozoizi. In cazul expus de el, dacă au trecut 7 zile de la ultima ejaculare poți fi sigură că nu mai sunt spermatozoizi viabili. Recomand metoda asta? Clar nu.