| DeeaDiDi123 a întrebat:

Pentru baieti:
-Abordati fete pe Facebook, Instagram? Cum o faceti astfel incat sa va raspunda si sa fie intr-un mod ok?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merge deloc

| Violleta2022 a răspuns:

Pe FB si Instagram se aduna like-uri si followers, asadar nu te astepta sa-ti raspunda cineva, decat intr-un caz in care arati super bine si pui poze cu casa ta cea scumpa si masini de lux.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu. E o pierdere de timp. Nu îți vor răspunde dacă nu ești vreun smecheraș cu bani și eventual cu BMW.

Răspuns utilizator avertizat
| DaFrateEuSunt a răspuns:

Foarte usor!
Deschizi DM-ul si intrebi persoana aia ce face/ cum este etc.
Daca trebuie sa o anunti cu ceva, spune-i. Daca vrei sa te bagi in seama cu persoana aia, baga-te. Daca te va ignora nu mai incerca. Nu-si are sensul cu o persoana care nu te baga in seama.

Răspuns utilizator avertizat
| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Ti-am spus ca daca te ignora ca le-ai intrebat nu ar trebui sa te mai gandesti la ele
dar stiu ca tot nu vei fi multumit de ce ti-am scris acum asa ca iti sugerez sa faci urmatoarea chestie: intreab-o daca vrea sa faceti vreo activitate sa o cunosti mai bine. daca va fi interesata de tine, iti va raspunde pozitiv, daca nu va fi, ori te va refuza ori nu iti va raspunde. ii spui ca vrei sa faceti cunostinta.
si nu trebuie neaparat pe retelele de socializare. trebuie sa ai cunostinte de sex feminin in viata ta. daca esti la facultate, doar saluta, ba chiar poti minti, poti spune ca chiar iti plac pantofii ei/bluza ei. nu spune pantaloni ca nu prea ai ce aprecia la pantaloni...
e ok sa si minti. principalul lucru e ca tu, o persoana random, sa complimentezi acea persoana fara sa-ti fi fost cerut sau sa astepti inapoi un compliment. daca persoana complimentata va avea creier incat sa se gandeasca la faptul ca nu aveai nicio treaba cu ea dar ai complimentat-o, atunci persoana aceea se va simti mai bine. apoi poti sa incerci sa porti discutii mai lungi cu tipa aceea si incet-incet se va forma o conexiune intre voi. nu intreba de vreme ca nu prea intereseaza pe nimeni, e un gand care nu valoreaza mult. e sugerat ca atunci cand vorbesti cu cineva, tu sa intrebi despre viata ei, ce a reusit sa faca pana acum, e bine sa vorbesti cu oameni mai mult despre ei. si da, asa poti deveni si cunoscut.

nu cred ca ti-am spus ceva total incorect. poate ma insel la unele chestii, dar am scris aici tot ce mi-a trecut prin cap numai ca sa iti arat optiunile pe care le-ai avea

uita-te la videoclipul acesta despre small talk
https://youtu.be/Vl4SNMjrh5c?t=1238
daca nu te trimite la minutul corect, sa stii ca este 20:30

| RAY a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Nu reacționează ca nu ești atrăgător fizic

Răspuns utilizator avertizat
| alexalx1234 a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Nu-i vina ta. Au prea multe pretenții, dar ele nu oferă nimic.

| Anonim5695 a răspuns (pentru alexalx1234):

Exact de aia esti singur.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Anonim5695):

Esti fata?

| RAY a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Poți avea câte are Ronaldo pentru ca creierul uman e setat astfel,ca o femeie sa găsească cel mai bun partener posibil, ma refer la fizic, bogăția nu se transmite genetic, da o sa stea una cu tine pentru bani, asa am evoluat, Irinel nu trebuia sa se reproducă, în fapt doar 20% din bărbați au o genetica bună, iar ele au cam 80%, din asta se naște multă frustrare, femeia e monogama dar cu acel mascul, știm cu toti cum arata un bărbat adevărat, având mai mult testeron e mai violent, cu tupeu și sociabil, vezi lideri carismatici sunt urâți?

| Anonim5695 a răspuns (pentru alexalx1234):

Da

| xRaffy a răspuns:

Dacă le abordezi ele considera ca ești vreun disperat sau un psihopat laughing. Nu mai știu ce aia socializare ca ele când le dai mesaj. Ele cred ca vrei sa le agati. Fetelor dacă un băiat va da mesaj. Asta nu înseamnă că vrea să creați o relație ci doar pur și simplu prietenie și comunicare. Și nu mai considerați băieți disperați ca voi sunteți și mai și.

| Anonim5695 a răspuns:

Nu stiu, dar baieti, va rog eu nu ne mai luati cu "buna cf" si "esti frumoasa". Basic si neinteresant

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim5695 a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Nu ma astept la nimic wow sau la vreo poza cu inghet ce masina. Ma astept la o abordare diferita de buna cf. Ceva nou

| Elan a răspuns:

Racketz La Banca!