| floringabor a întrebat:

Bună T. P. U. Am Windows 10. Si nu pot sa instalez Need for Speed Most Wanted din 2015 adica primul Most Wanted, cel de versiunea Black. Introduc codul si este bun lasandu-ma să merg mai departe. Si după ce introduc codul si ii dau "Next" imi apare o foaie pe ecran pe care scrie dacă vreau sa instalez Direct X 9.0c. Si daca îi dau "Yes" îmi da o eroare scriind ca nu se poate instala Direct X 0.9c, la care pot sa ii dau doar "OK". Ii dau OK si nu se instaleaza nimic ci se opreste din instalare. Iar daca cand apare acea foaie pe care scrie daca vreau sa instalez Direct X 0.9c ii dau "No", la fel nu se poate instala jocul ci se opreste din instalare

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Instaleaza mai intai direct x de pe sursa oficiala si incearca apoi sa instalezi jocul pe care il ai

poti descarca si instala de aici directX https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109

s-ar putea sa mearga varianta mea

| floringabor explică (pentru Simpatic):

Am facut asta. Dar nu s-a rezolvat. Tot aceeasi problema este

| floringabor explică:

Tot aceeasi problema o am si cu Need for Speed Carbon