| Marius429f a întrebat:

Am si eu o intrebare, eu locuiesc in Germania cu tatal meu, este posibil sa fac permisul in Romania si sa vin in Germania? Sau trebuie sa astept 6 luni? Dau funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar daca ai domiciliul acolo va trebui sa stai 6mluni in Romania pentru a putea sustine examinarea pentru obtinerea permisului.
Daca ai domiciliul in Romania nu trebuie sa stai 6 luni, poti sustine examinarea imediat ce-ai terminat scoala de conducere.

| Marius429f explică (pentru Ioandelasal):

Scuze daca e o intrebare proasta dar am 18 ani si nu prea ma stiu cu chestiile astea, domiciuliu este pe buletin nu? ca daca da eu am domiciliu in Romania

| Ioandelasal a răspuns (pentru Marius429f):

Da, domiciliul este acela inscris in cartea de identitate.

| Marius429f explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult