| SingleForOne a întrebat:

Cunoașteți o comună sau primărie județeană unde un candidat PSD a făcut lucruri cu adevărat bune, fără a fi treburi făcute pe jumătate sau de mântuială?

P.S.: Da, știu cum este PSD, ce face, cine sunt acești oameni, și altele asemenea. Vă rog, adresați-vă direct întrebării, fără idei care nu-și au locul în acest moment.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cum spunea si Dismally: nu te lua dupa aberatii de genul: este PSD, este hot, etc. Conteaza omul.
Exemple: https://www.monitoruldevrancea.ro/......a-publica/
https://stirizalau160441941.wordpress.com/......j-in-2018/
https://www.asingorj.ro/......de-de-lei/
La Giroc, Jud. Timis a fost primarul Iosif Ionel Toma care a facut minuni, tot de la PSD. A murit in 2022, Dumnezeu sa-l odihneasca!
Mai sunt si alte exemple.
Un alt exemplu: in comuna bunicilor mei a fost un primar PSD care a bagat apa, a reparat primaria, a turnat asfalt. A venit fiul sau, PNL, n-a facut nimic.

| Dismally a răspuns:

Nu te mai lua dupa propaganda aia de 2 lei cu PSD = rau, partidele de dreapta = binele suprem. Sunt destui primari PSD cu realizare cum sunt si primari PNL/USR dezastruosi. La primarii conteaza omul nu partidul din care face parte.
Au fost primari cu realizari si in Neamt si in Craiova si in alte judete.
Spui ca stii cum este PSD-ul, dar stii cum este PNL, USR, PMP? Sa-mi spui si mie care ar fi diferenta! Politica e mai complicata decat: unii = corupti, restul = buni happy Uita-te la masurile sustinute de fiecare partid pe problemele importante care te afecteaza direct si o sa ai o surpriza cand vei realiza ca sustii pe cineva care nu gandeste deloc ca si tine.

| LisaJulie a răspuns (pentru Dismally):

Exista și comune dezvoltate care au primari de la PSD sau PNL dar ideea este ca au luat fonduri europene

| Dismally a răspuns (pentru LisaJulie):

Da, cine a reusit sa atraga fonduri europene a dezvoltat foarte mult localitatea, doar ca pentru fonduri e de munca si multi primari nu se complica - indiferent de partidul de la care provin.