| Lupică27 a întrebat:

Hai noroc mafiotilor, bai nene, chiar nu inteleg comportamentul asta romanesc, de ce trebuie cineva sa iti vîre cineva pe gat cu forta realizarile si bucuriile lui, stiti voi isi ia o masina noua te bombardeaza cu poze si iti povesteste o jumatate de ora desi tu te arati clar si concis neinteresat de ce face el si daca mai repsira.
Sau persoanele care iti trimit zeci de poze cu copiii lor sau vin cu ei pe la tine si mai faci si legea la tine in casa, eu am caine si brusc ma trezesc ca trebuie sa imi arunc cainele pe geam doar ca sa nu deranjeze oaspetii neinvitati(sunt niste neamuri).
Sincer si chiar vreau sa spun pe aceasta cale ma doare fix in stiti voi ce de realizarile oricui sau ma rog cum le vad ei.
Mai sunt si acei oameni care intra in competitie cu ei si isi cumpara o masina mult mai tare si fac 5 copii doar ca sa demonstreze ca ei sunt mai mafioti si mai ciumegi laughing.
Oare sunt chiar singurul care chiar nu ma intereseaza de realizarile celorlalti? mai sunt ca mine pe aici?
Nu stiu efectiv stau linistit acasa cand in sfarsit sunt si eu liber, sau mai rau sunt dupa munca si ma relaxez la un serial si vin nu stiu ce neamuri pe la mine care imi baga pe gat copiii lor sau nu stiu ce povesti despre cum se plimba ei cu deltaplanul si cat de prost sunt eu ca n-am deltaplan.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Aici "de ce trebuie cineva sa iti vîre cineva pe gat cu forta realizarile si bucuriile lui, stiti voi isi ia o masina noua te bombardeaza cu poze si iti povesteste o jumatate de ora desi tu te arati clar si concis neinteresat de ce face el si daca mai repsira."

si aici:

"Mai sunt si acei oameni care intra in competitie cu ei si isi cumpara o masina mult mai tare si fac 5 copii doar ca sa demonstreze ca ei sunt mai mafioti si mai ciumegi"

se intampla asta, datorita frustrarilor lor personale, oamenii care nu au avut destule in trecut acum simt nevoia sa se dea mari cu ceea ce au in prezent, desi ceea ce au ei acum, au majoritateawinking

"Oare sunt chiar singurul care chiar nu ma intereseaza de realizarile celorlalti? mai sunt ca mine pe aici?"

nu esti singurul, esti doar unul dintre putinele persoane care prezinta porniri 'asociale', fara a respecta exact ce inseamna acest cuvant asa cum este el explicat in dictionar, urmarind in dex o persona asociala fiind un fel inadaptat social, nu in acel sens ma refer; ma refer la acel sens in care esti importiva incultilor si meltenilor din societate care prin gandirea lor viciata reprezinta cumva MAJORITATE, toti ceilalti fiind MINORITATE, comparand aceste 2 tabere din punct de vedere al comportamentului, al laudei, al bunului simt etc
si eu sunt uneori fix asa adica ma deranjeaza si nici nu-mi pasa de laudele unor ...mai ales cand stiu ce sunt ei, ce au fost si ce compromisuri fac doar ca sa fie si ei "de rand cu lumea"

| Simpatic a răspuns (pentru Lupic?27):

Multumesc pentru funda!

in ceea ce priveste videoul si mai ales seria B.D., o adorwinking

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cine te-a pus sa ii inviti?

| Lupic?27 explică (pentru suntserios):

De comentat ai comentat, acum treci inapoi si citeste cu atentie ce am scris acolo sus.

| suntserios a răspuns (pentru Lupic?27):

La mine in casa nu apar oameni asa brusc, decat daca ii invit. Nici nu ar avea cum intra.

| mihai69 a răspuns (pentru suntserios):

Probabil tu ai o ușă la intrare, nu o perdea...

| Lupic?27 explică (pentru suntserios):

Pfff laughing greu cu voi, pur si simplu ma suna si ma intreaba daca sunt acasa si ca da pe la mine, tu ala care le sti pe toate esti incapabil sa gandesti ce vreau sa zic? tu ce credeai ca intra pe geam peste mine in casa? ca imi sparg usa ca mascatii?
Ce dreacu ma frate...

| suntserios a răspuns (pentru Lupic?27):

Și cât de greu e sa zici că nu ești acasă? Nu sunt acasă. E simplu. Dar e mai interesant sa te plângi pe net. Asta sigur.

| Lupic?27 explică (pentru suntserios):

Tu asa le faci neamurilor tale, le inchizi telefonul in nas, le blochezi numere sau le zici de fiecare data cand te suna ca nu esti acasa? cel mai probabil pe tine nu te viziteaza nimeni si nici nu ma mira de ce, tu le sti pe toate.

| suntserios a răspuns (pentru Lupic?27):

Nu, pur și simplu eu nu mă plâng de rudele mele. Prinzi diferenta?

| Lupic?27 explică (pentru suntserios):

Tu pur si simplu intri la toate intrebarile sa faci pe desteptul, esti un trantor de birou arogant, prinzi diferenta?

| suntserios a răspuns (pentru Lupic?27):

Deci. Sa recapitulam.
Nu îți place deloc de rudele tale, dar deloc, dar nu concepi sa zici nu când se autoinvita. E mișto sa te plângi pe urmă. Suna a trândăvie. Hahaha.

| Lupic?27 explică:

Iar voi cei care faceti chestia asta vreau sa stiti ca nu ii pasa nimanui de voi sau de lucrurile cu care va ''mandriti'' voi, credeti-ma pe cuvant!

| Simpatic a răspuns (pentru Lupic?27):

Noi cei de pe TPU am luat act! sper si cei care fac asta sa citeascawinking

pentru ei am urmatorul video

https://youtu.be/HSuawzIHto4?feature=shared&t=83

| Lupic?27 explică (pentru Simpatic):

Oameni ca tine mai rar, majoritatea sunt niste ciumegi.

| MistarGoGu a răspuns:

Nu eram mare fan Vacanta Mare dar de la ei Am rămas cu O " vorba " de duh NU te pune cu PROSTUL ca are MINTEA odihnita! Da vad si eu asemenea " specimene " de GIBONI care etalează cu sete realizările materiale! Cu neamurile chiar este greu de evitat contactul doar daca te " refugiezi " pe o insulă grecească sau in varf de Himalaya!

| Lupic?27 explică (pentru MistarGoGu):

Tare faza cu vacanta mare. Ai dreptate Don Gogule, ce sa le faci, astia sunt.

| CalinaXandra a răspuns:

Mergi și tu la ei laughing duminica de exemplu suni și spui ca dai pe la ei. Te pui cu ei la masa și mănânci ca să fi roman pana la capăt. Cu siguranță nu o sa te mai caute în veci