| niccelmic a întrebat:

Tinand cont de faptul ca Dumnezeu nu i-a creat pe Adam si Eva religiosi si nici nu i-a botezat in vreo religie, din ce cauza oamenii nu respecta aceasta voie a lui Dumnezeu si se boteaza in religii care de care mai diabolice, mai criminale si mai sarlatane?
L-ati auzit voi pe Dumnezeu sa va indice vre-o religie?

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Marcu 16:16,, Cine va crede şi se va boteza va fi mântuit; dar cine nu va crede va fi osândit.,,

| costis a răspuns:

Ete d'aia!

| roxaa15 a răspuns:

Pe vremea lui adma si eva nu existau biserici, Biserica adevarta este cea creata de Iisus:'Petru tu vei fi stanaca pe care i-mi voi ridica Biserica" intelege tu ce vrei

| Ciubi a răspuns (pentru roxaa15):

Cum sa nu existe biserici in vremea lui "Adma si Eva"?
Poi tu nu stii ca biserica lui Dumnezeu nu este cladirea de piatra ci corpul omului?
Ia vezi ce scrie in 1 Corinteni 3.16

| unbaiatanonim a răspuns (pentru roxaa15):

Cine e adma?
Ce e aia Biserica adevarta?

E ceva ce numai crestinii inteleg? thinking