| Ana28384 a întrebat:

Creatina, impreuna cu un tratament ginecologic, Duphaston de exemplu, interfereaza? Produce riscuri? Fac sport si iau creatina, dar iau in acelasi timp si tratament ginecologic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lidia09 a răspuns:

M-am informat recent despre aceste preparate și departe creatină am înțeles că nu are niciun efect advers singurul efect secundar raportat al creatinei este luarea în greutate. Cică numeroasele studii de lungă durată nu au prezentat niciun risc negativ asupra sănătății în urma consumului zilnic de creatină. Despre Duphaston este un preparat hormonal care poate avea reacții adverse și nu se utilizează dacă ai vreo afecțiune a ficatului sau dacă ești alergică etc. Oricum mai bine este să vezi ce-ți sugerează vreun medic sau farmacist.
Eu personal nu cred că ar fi o problemă întrucât Creatina se ocupă doar de masa musculară n-are nici o legătură cu alte chestii din organism. Dar mai bine vezi ce-ți sugerează medicul sau farmacistul. Sănătatehappy

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Am mai dat aici acest link, despre creatina, efectele sale si tot ce te-ar putea interesa, un video argumentat creat de catre un medic, este urmatorul video, recomand sa il urmaresti pe tot https://www.youtube.com/watch?v=x8r1359_gJM

| Hyperion7 a răspuns:

Cred că era mai simplu daca căutai ingredientul activ din antibiotic sa vezi daca reacționează cu creatina sau, mai simplu, vezi ce scrie pe prospect