| Jessica1235 a întrebat:

Cu aproximativ 3 ani în urma am băut pentru prima dată Pepsi cu ghimbir de la un magazin care a dat faliment, dar de atunci nu am mai găsit în niciun magazin. S-au scos sau se găsesc doar la anumite magazin?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti cauta in benzinarii, acolo gasesti sortimentele astea mai rare. Distribuitorii care lucreaza cu magazinele banale (ieftine) nu prea au acces la produse premium, primesc doar cantitati mari din sortimentele obisnuite.
La benzinarie dai 8 lei pe o sticla de 500ml de suc, dar gasesti toata gama la raft.

| ReddY25 a răspuns:

Eu am mai luat din Profi anul trecut și din Auchan acum doi ani

| AdrianaBacescu a răspuns:

Se gaseste.

| Anonimul151 a răspuns:

Pe diferite site uri apare ca exista, dar ca exemplu asta:
https://www.mega-image.ro/......5L/p/55369

E stoc epuizat în online. Încearcă sa vezi dacă nu găsești la mega image ( dacă ai la tine în oraș ). Dacă nu pe la magazinele mari ( Carrefour de ex ).

Sau în cel mai rău caz online dacă chiar vrei sa îți cumperi...

| Jessica1235 explică (pentru Anonimul151):

O să caut să văd, la Kaufland, Lidl, Unicarm etc nu am găsit și m-am gândit că nu se cumpără și de aceea nu se mai fabrică...

| Anonimul151 a răspuns (pentru Jessica1235):

Da. Poate că nu au avut vânzare la el și poate de aceea nu îl bagă... Sau poate nu îl mai fabrica... Habar n am. Nu am băut pepsiul acela.

| Simpatic a răspuns (pentru Jessica1235):

Kaufland si Lidl cum am spus nu vad sa aiba, nu strica sa cauti totusi!
dar mai bine incepi cu Auchan si Mega Image, acolo sigur au!
sau Profi cum a zis @reddy25