| AlexXX58 a întrebat:

Buna seara TPU! am o intrebare, pot cumva sa dau bypass la un cont de icloud de pe un iphone 7, l-am cumparat second hand(stiam ca e blocat in icloud), si ma gandeam daca nu as putea sa il repar

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ieri întrebai pe TPU azi ai reușit ce nu a putut fbi. Mother of Chuck Norris

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Îl poți arunca.

| filin a răspuns (pentru suntserios):

Sau mi-l poate da mie că-l fac în 3 minute))

| AlexXX58 explică (pentru filin):

Nu conteaza ca am reusit sa il fac

| suntserios a răspuns (pentru AlexXX58):

Ieri întrebai pe TPU azi ai reușit ce nu a putut fbi. Mother of Chuck Norris

| doctorandus a răspuns:

Chiar daca ar functiona 100%, Apple nu mai ofera aduceri la zi pentru el, asa ca multe aplicatii s-ar putea sa nu mai functioneze.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu poți, poate doar un service te-ar putea ajuta, deși nu sunt prea sigur

| filin a răspuns (pentru Hyperion7):

E foarte simplu, doar că mulți au dilema dacă e ciordit telefonul.

| Hyperion7 a răspuns (pentru filin):

Na,sa fiu sincer, cu iPhone-urile nu am avut de-a face până acum, deci nu prea știu care e treaba.
Din auzite, știu că nu poți debloca un telefon blocat în Icloud.
Că o fi ciordit sau nu, oricum e destul de vechi și nu cred că posesorul ii plânge de milă laughing

| filin a răspuns (pentru Hyperion7):

Există un exploit până-n iPhone X (checkm8) și la iPhone-urile mai noi e practic aproape imposibil dacă nu schimbi placa de bază sau faci tu ceva exploit.

| Hyperion7 a răspuns (pentru filin):

Bine de știutbig grin

| filin a răspuns:

Bă știu o metodă cu DFU mode, boot ramdisk și bypass hello.
Practic îți trebuie tool-ul celor de la unlocktool.net și să știi cum să pui telefonul în DFU, să dai boot ramdisk să aștepți si să dai bypass hello.
Mai era și cu jailbreak cu checkra1n parcă.