| sorinul7 a întrebat:

Salut, recent mi am luat un SmartTv LG HD si cand ma joc pe XBOX series s se vede destul de rau (echivalentul la 480p) si am incercat sa schimb rezolutia consolei la 720p si degeaba

3 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Daca conexiunea e prin hdmi, atunci e de vina cablul. Sunt vreo 3-4 tipuri de cabluri hdmi. De la cel mai slab la cel mai bun. In principiu cablul hdmi iti limiteaza rezolutia si hertzii.

| sorinul7 explică (pentru StoicAnalysis):

E cel cu care a venit consola si e luata de o luna. Si consola se vede bine la alte televiziare.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru sorinul7):

Umbla la setarile televizorului atunci si vezi care e problema. Incerca totusi sa schimbi si capetele cablurilor intre ele. Si incearca si cu alt cablu. E o posibilitate si conectorul mama al televizorului sa nu faca contact cum trebuie cu mufa.