| Antonicuta4 a întrebat:

1.Deci am 11 ani si nu stiu cum sa ii spun mamei ca imi trebuie bustiera la scoala suntem obligati sa purtam uniforma (camasa alba) si mi se vad sanii prin ea am sanii destul de mari cred eu fiindca se vede foarte tare prin camasa cum sa ii spun?
2.voi de la ce varsta ati purtat bustiera?
3.E adevarat ca de la bustiera sanii pot inceta sa creasca?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i dirigintei sa o sune sai explice situatia asa o sa creada in vorbele ei.

| Sxx a răspuns:

La o vârstă vine timpul să faci și pasul acesta. Spune-i mamei tale direct, nu îți fie rușine, spune-i că toate colegele tale au și te simți puțin nasol din pricina asta.

Mă rog... e doar o idee, dar vezi tu cum faci!
Succes! ❤️❤️❤️❤️❤️

| Buburutza1 a răspuns:

Pur si simplu spune. 10. Nu nu e adevarat eu port tot timpul.

| AR1373 a răspuns:

1.Ai putea lua un maiou pe dedesubt sau o vesta neagra, se gasesc peste tot.

2.Depinde de sanii tai cand incep sa creasca.Eu am inceput pe la 11-12 ani.

3.Nu e adevarat, bustiera nu face nimic periculos pentru sani doar ii sustine, iar daca sanii tai sunt destul de mari atunci cand cobori scarile sau chiar cand mergii sar si poate duce la dureri, in plus bustiera tine de cald sanilor.Dar nu e recomandat sa o ti mai mult de 12 ore pe zi.Nu lua bustiere cu bureti, pentru inceput ia niste modele simple si nu folosi sutiene, mai ales pe cele cu sarma.
Daca vrei mai multe informatii cauta pe net.Si eu am auzit o groaza de mituri de genul asta "sutienele fac sanii sa se lase", dar din contra daca nu mai "atarna", pielea nu mai e fortata sa se intinda si sanii la randul lor sa se lase.Sunt si exercitii fizice pentru sani "subtile" pe care le poti face oriunde cum ar fi : cu mainile pe sorld incerci sa-ti atingi coatele la spate.
Daca mai auzi mituri incearca sa te informezi nu toate vorbele care ies din gura sunt adevarate.
Mama ta nu o sa spuna nimic va trebui sa inteleaga situatia si sa te ajute, sa-ti dea sfaturi nu cred ca ar spune nu daca i-ai explica situatia de la scoala.

Bafta happy

| Etelca a răspuns:

1.Mama stiu ca mereu a fost prima care mi-a spus sa ma epilez, a vrut sa-mi cumpere bustiera etc. Spune-i ca ti-ai dori bustiera deoarece se vede urat prin camasa, daca mai e nevoie sa te rogi de ea, spune-i ca ti-e rusine fara.
2.Cred ca pe la 11-12 ani.
3.Nu e adevarat, nu crede toate aceste mituri.
Succes cu bustiera si succes la scoala :*

| dana12848 a răspuns (pentru mgtow):

:big grinbig grinbig grinDbig grin:big grinbig grinbig grinbig grinbig grin:big grinbig grin

| dana12848 a răspuns:

Explica-i mamei tale situatia e mama ta nu trebuie sa-ti fie jena de de ea

| alinutza0408 a răspuns:

Daca nu ii poti spune direct, atunci spune-i ca ai vazut la o colega asa ceva, ca se vede tot prin camasa si nu vrei sa patesti la fel