| BuBu2006 a întrebat:

Actorie vs Muzica care castiga?

Răspuns Câştigător
| danielutzica a răspuns:

Depinde de tine ce inclinatii ai. La muzica e fain, cel putin la mine la ore, mai ales din clasa a 11-a ca facem armonie si forme. La armonie trebuie sa facem cateva cantecele la 4 voci. Oricum e multa munca ca sa ajungi undeva cu muzica in tara la noi. Mai depinde si pe sectie vrei sa mergi : instrumental, vocal sau teoretic. Si mai ales daca nu ai facut cine stie ce muzica pana la liceu e greu sa te ridici la nivelul unui elev de clasa a 9-a care a facut muzica de mic. Mie, una, m-ar tenta mai mult actoria ca se poate exprima si prin muzica si nu iti cere asa de multe ca un liceu de muzica, cum ar fi teorie la greu, trebuie sa ai auzul bun, sa canti solfegii, dictate si asa mai departe. Iti spun din propria experienta ca nu e chiar asa usor la muzica precum se zice. Succes oriunde ai vrea sa dai!

10 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Sunt două domenii paralele, care sem ai intersectează.
Ideea e că dacă ai talent la una din ele, vei reuşi.
Nu se pot compara.

| superdorex a răspuns:

Eu zic ca daca ai talent muzica iti aduce pe langa satisfactii personale si bani! Aici e diferenta...

| BuBu2006 explică (pentru Nuvăsufăr):

Multumesc de raspuns mi-ai dat o mare speranta, insa tot nu stiu ce sa aleg pentru liceu!

| BuBu2006 explică (pentru superdorex):

E foarte greu de ales!

| superdorex a răspuns (pentru BuBu2006):

Asa este...amandoua domeniile iti aduc satisfactii personale doar ca in ziua de azi muzica e mai comerciala, adica iti aduce si bani!

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru BuBu2006):

Personal, îmi place mai mult actoria.

| BuBu2006 explică (pentru Nuvăsufăr):

Si pe mine ma atrage desi in muzica am ceva experienta!

| unknow a răspuns:

Actorie muzicala. big grin Exista genul acela de actorie care se exprima prin muzica, versuri si dans. Si e chiar cool!

| AndreeaSakura a răspuns:

De ce nu le incerci pe amandoua? Sunt multi actori care canta.In plus, un actor care se pricepe la muzica are sanse la mai multe roluri.

| BuBu2006 explică (pentru AndreeaSakura):

Multumesc pentru raspuns o sa ma ajute