| tearsofthesun a întrebat:

Acum 1 an si jumatate m-am indragostit de o fata din liceu. Am vorbit cu ea pe facebook ceva timp nu aveam curaj sa ii spun ca imi place de ea asa ca m-am gandit sa fac ceva. Am plecat intr-o dimineata mai devreme la scoala am cumparat un trandafir si i l-am lasat pe banca fara sa ma vada nimeni. M-a intrebat pe facebook daca eu am lasat trandafirul acolo si i-am zis ca da, a fost bucuroasa si m-am hotarat sa ii spun. Am asteptat in fata liceului sa iasa si cand am incercat sa vorbesc cu ea ma evitat. Precizez ca fata este foarte timida. A trecut 1 an de cand nu am vorbit cu ea. Eu o iubesc din suflet, mai pot face ceva? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| smartlollipop a răspuns:

Bineinteles ca mai poti face ceva. Mai cumpara-i un trandafir, poate ii pui si un biletel. Daca atunci a fost bucuroasa, cred ca acum isi va aminti si va fi din nou bucuroasa. Probabil ca isi va da seama. Chiar daca te evita, incearca sa ii spui ca o placi, dar fara sa o presezi.
Fa ce simti ca ar face-o fericita.
Asa sunt fetele timide... happy

4 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Bag-o in seama, vorbese cu ea nu numai pe fb ci fata-n fata

| tearsofthesun explică (pentru Cristinaaa57):

Fata in fata nu pot sa vorbesc cu ea deoarece nu suntem din aceeasi localitate si fata este la facultate

| Cristinaaa57 a răspuns (pentru tearsofthesun):

Atunci dati-va un punct de intalnire odata si odata.

| tearsofthesun explică (pentru Cristinaaa57):

O sa incerc dar am mai incercat si nu a fost de acord