| anonim_4396 a întrebat:

Acum aceea secretie albicioasa a inceput sa vina mai putin si mai galben-maro cam asa. Ce ar insemna?

5 răspunsuri:
| Didi908 a răspuns:

Buna!
Secretia albicioasa/galben-maro este o scurgere vaginala la care de obicei anunta venirea menstruatiei, cam dupa cateva luni de la aceasta secretie. Nu tu speria, spune-i mamei tale si te va ajutawinking. Daca te deranjeaza iti poti pune un absorbant. Sau mai poate fi o varianta cum ca ai racit jos. Deci mai bine spune-i mamei talewinking
O zi buna! :*

| Adinutzzaa a răspuns (pentru Didi908):

I-am spus si a zis ca este o prevenire a menstruatiei. Dar mie imi vine si ameteli. De racit nu pentru ca stau mereu cu sosete in picioara si mijlocul mereu este acoperit. Mi s-au umflat sanii si ma doare mijlocul. Secretia albicoasa o am de vreo 12 luni fac un an. Din iuniea am aceata secretie albicoasa. Dar cand mi se usuca mi se ingalbeneste. Intr-o perioada imi venea foarte putin. Si de 2 zile a inceput sa curga mai mult si spre galben care seamana cu un maro. Care este parerea ta?

| Didi908 a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Asa mi s-a intamplat si mie....cat de curand iti va veni menstruatia, nu ai de ce sa te temi happy

| Adinutzzaa a răspuns (pentru Didi908):

Da dar pe mine a inceput si sa ma doara ovarele dar nu mult. Cateva minute si nu ma doare des dar nici rar. Intelegi tu.

| Adinutzzaa a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Dar cu ovarele nu am probleme. Si as mai vrea mai multe pareri de la tine.