| anonim_4396 a întrebat:

"Adolescentilor,pasiti cu grija prin viata, sa nu calcati pe sperantele si visele frumoase ale nimanui" Cui ii este cunoscut citatul?

6 răspunsuri:
| ShyBirds a răspuns:

Buna! Nu nu imi pare cunoscut si imi pare foarte rau ca nu te pot ajuta.am cautat si pe Google, si i-am intrebat si pe aprintii dar nici ei nu stiu.Mi se pare un citat nespus de frumos. Daca tu afli, sau sti imi poti zice si mie? Imi place foarte mult iti multumesc pentru intrebare!

| Youcandoit a răspuns:

Nu imi este cunoscut dar este foarte frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ShyBirds):

Oh,nu,nu! Ati inteles gresit intrebarea. Stiu al cui citat este, al lui Pavel Corut din cartea Ingeri Rebeli. Eram doar curioasa daca cineva a citit oare ceva in ultima vreme...o carte buna si educationalasad

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Youcandoit):

Ati inteles gresit intrebarea, speram ca cineva sa fi citit ceva educational si normal si sa il/o cunosc sad Multumesc mult totusi pentru raspunsuri :*

| ShyBirds a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc foarte mult ca ne-ai zis!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ShyBirds):

Nu ai pentru ce! :*