| 33dna a întrebat:

Ajutati-ma cu citate sau idei pentru. o compunere despre o zi din viata unor exploatori polari.

3 răspunsuri:
| Lluvia a răspuns:

O zi speciala
s-au trezit atacati de un urs polar
niste pinguini i-au ajutat
dupa au facut o descoperire incredibila ( sub gheta au gasit o lume antica pierduta)
conducatorul acelei lumi i-a luat ostatici
dar pana la urma au reusit sa scape din nou cu ajutorul pinguinilor
fata coducatorului a venit dupa ei si le-a spus ca daca se va descoperi lumea aceea ei vor pieri
exploratorii s-au gandit mai bine si nu au spus nimanui nimic...
fin laughing
de obicei nu sunt de acord cu rezolvatul temelor pe site dar acest ex mi-a pus imaginatia la treaba laughing)
sper sa fi fost de ajutor :*

| Elena_Irimia_1998 a răspuns:

Si eu sunt in cautarea unei astfel de compuneri...
cred ca o voi folosii pe cea a lu' Lluvia

| Elena_Irimia_1998 a răspuns (pentru Lluvia):

Foarte buna compunereA! Chiar aveam nevoie si eu de una :*.