| Darksiade a întrebat:

Ajutor. Nu vreau să merg la banchetul de clasa 8-a, din cauza ca facem si cu alta clasă. Nu mă înțeleg deloc cu ei si sunt foarte agresivi. Dacă merg ce să fac? Help sfaturi ceva. Încerc să mă distrez dar acestia mi-au distrus toti anii de generală oricum.

Răspuns Câştigător
| Cristina12457 a răspuns:

Eu zic să mergi, o să te distrezi oricum. Cred că ei o să încerce să se simtă bine și nu cred că o să mai aibă treabă cu tine. Și dacă o să aibă nu îi bagi în seamă, pleci de acolo dacă vin la tine sau le spui să te lașe în pace măcar acum la final de an. Totuși ai și tu dreptul să mergi la propriul banchet. Și eu am banchetul de a8a,noi facem o petrecere cu copii pe care îi invităm seara și vine un băiat care mă enervează și toată ziua mă bârfea când era la școală cu mine, dar eu abia aștept și nu are treabă cu mine acum, mai ales seara când ne simțim bine uităm neînțelegerile. sper ca așa să fie și la tine, dar după părerea mea eu zic să mergi, să te distrezi și tu ca final de 8 clase. Succes și să faci o alegere după care să nu îți pară apoi rău.

6 răspunsuri:
| TheGreatPerhaps a răspuns:

Daca nu vrei, ar trebui sa nu mergi. Eu n-am fost nici macar la MARELE BANCHET, din clasa a XII-a, in ciuda reprosurilor dirigintei. Nu cred ca esti obligat sa stai o seara intreaga incercand sa pari fericit.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai treabă cu ei. Mergi pentru profesorii și pentru colegii tăi de clasă având în vedere că e ultima seară când sunteți toți împreună.

| Darksiade explică (pentru OnuOnulică):

Pai si daca acestia vor veni la tine de exemplu si te-ar imbranci, sau ar face glume proaste pe seama ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge. Sau mergi, dar stai cu persoanele de care esti mai apropiat.

Oricum, la evenimente de genul asta, toti isi uita trecutul si se distreaza la gramada, nu cred ca o sa fie intepaturi si comentarii aiurea, dar na. Depinde.

| Irina2016 a răspuns:

Dacă nu vrei și nu vrei să te duci ar trebui să te te ia pe sus și să te ducă. Ar fi mult mai distractiv pentru ei cu tine acolo împotriva voinței tale.
Fă un mic sacrificiu pentru show-ul lor!

| WaterDrop a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa mergi daca tu nu vrei si nu`ti face placere asta.Vei mai avea parte de destule petreceri de`a lungul vietii.Nu te du si gata, ce atata drama.