| Pikachu13 a întrebat:

Ajutor - vreau sa slabesc; 3

Bună. Am 13 ani, şi sunt în clasa a şasea, am un metru 60 şi 55 de kilograme :-( Aş vrea să slăbesc, cam 10 KG, până la sfârşitul anului şcolar, îmi puteţi pregăti un program? Dar să nu fie de ăla strictwinking, mulţumesc de ajutor. Vă dau fundă, :3

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Nu ai disperata nevoie sa slabesti dar daca asta este dorinta ta iti recomand sa te apuci de un sport ( care iti place tie) plus o alimentatie sanatoasa adica fara dulciuri luate in exagerare, sucuri acidulate, snacksuri, chipsuri rontaite din plictiseala!

6 răspunsuri:
| Pikachu13 explică (pentru Ofiintă):

Mulţumesc, însă eu nu prea beau astfel de sucuri şi crede-mă, părinţii mei nu mă lasă cu chipsuri;-L. happy, voi lua şi sfaturile tale în considerare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la 13 ani eram în a VIII-a. Ştiu că n-are legătură, dar e ciudat.
Da, eşti o bondoacă foarte grasă. Uite, fă minim 2-3 ore de mişcare pe zi. Te duci în parc, alergi. Şi exerciţii ce le poţi face şi acasă. Nu mai mănânci mult. Adică, ce mănânci acum, iei pe jumătate. Nu poţi slăbi atât în 2 luni, dar măcar 6-7 kg le poţi da jos.

| Pikachu13 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt chiar aşa de grasă dacă mă vezi? Deja alerg până în parc şi înapoi;-), dar mersi de sfat.

| apocalipsa25 a răspuns:

Esti inca micuta nu-i neaparat sa slabesti am o prietena tot de virsta ta si tot in clasa 6 si are 68 kg si nu vrea sa slabeasca la virsta ta esti normala
dar daca vrei tu asa de tare sa slabesti atunci ocupate mai mult cu sportu du-te la o sala de sport sau practica dansuri
sper ca te-am ajutat succes happy

| iulika18 a răspuns:

Nu manca dupa ora 19:00 si incearca sa lasi painea; dulciurile si prajelile pentru o vreme

| JustChill23 a răspuns:

Pai. In primul rand :
-trebuie sa o rogi pe mama ta sa iti pregateasca in fiecare dimineata o masa bogata in calciu, proteine etc ( Pentru ca micul-dejun este cea mai importanta masa din zi );
-exercitii fizice acasa (abdomene, flotari, genuflexiuni etc), dar si la sala (fara spate si piept) daca ai posibilitatea;
-sa nu mananci seara, eventual un fruct sau un pahar de lapte, un fresh de portocale;
-sa alergi minim jumatate de ora pe zi (seara)
Cam atat am avut de spus. Sper ca te-am ajutat! Funda?