| Alexandrutssa a întrebat:

Am 12ani aproape 13 si port sutien.Am vazut pe net si am si auzit ca nu este bine sa port sutien de la varsta asta.De ce nu trebuie? Sa mai port sau nu?

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Purtatul sutienului nu are nicio treaba cu varsta. E okay sa incepi sa porti atunci cand ai nevoie si asta nu te poate afecta cu nimic. Doar sa nu il porti un timp prea indelungat. De exemplu, prin casa nu e necesar sa porti si nici atunci cand dormi. Chiar nu ai de ce sa iti faci griji happy.

| Maduux a răspuns:

In general, la varsta asta nu prea e recomandat deoarece sanii tai sunt in crestere si ii poate afectahappy. Dar iti recomand cu caldura un sutien fara sarma.

| Anesia27 a răspuns:

Sutienele care sunt cu sarma pot predispune la aparitia cancerului la san daca sunt purtate un timp indelungat.Cand faci sport sau pur si simplu esti in timpul liber poti alege o bustiera de bumbac.

| perfectt a răspuns (pentru thegatekeeper):

Nu este bine pentru ca sani tai inca se dezvolta si sutienul este mai multe pentru femeile la care le sunt lasati sani...ai tai nu am asemenea problemewinking!