| Lori17 a întrebat:

Am 16 ani, mama mea a murit acum 3 ani iar eu nu am tata, locuiesc cu bunica. Ideea e ca am o relație de doi ani de zile cu un băiat de 22 de ani. Bunica nu mai e de acord sa ma vad cu el iar noi de un an de zile avem de gand sa ne mutăm împreună. Ce ar trebui sa facem sa nu am nici eu probleme nici el?

6 răspunsuri:
| SandraEve a răspuns:

Sa astepti sa implinesti 18 ani, una la mana. Altfel veti avea amandoi probleme, mari happy
Si doi la mana, ai grija ce faci sa nu ii ranesti sentimentele bunicii. Ea te a luat si crescut dupa ce ai ramas fara parinti si tu cu prima ocazie o lasi? Urat...
Pacat, pacat de bunicii astia care cresc astfel de oameni, sa nu le zic altfel. Cand ( si daca, dar probabil ca da) o sa iti dea un sut tipul asta ce-ai sa faci? Te intorci la buni, nu?
Vai de noi...

| Freya1 a răspuns:

Ar trebui sa stai momentan la bunica, deoarece de bine de rau ai unde sa stai, ce sa mananci etc.Nu ai de unde sa stii ce vei putea face daca te muti cu iubitul, daca va veti putea intretine, daca nu va veti desparti la un momentdat.
Incearca sa iti convingi bunica sa il cunoasca, sa va accepte.Mergi cu el acasa la tine sub supravegherea bunici, spune-i bunici unde mergi si ce faci si sigur te va intelege.Nu pare o femeie rea daca totusi o perioada va acceptat.

| Lori17 explică (pentru Freya1):

Il stie a venit si pe aici dar prima data era de acord acum nu mai vrea

| WaterDrop a răspuns:

Sa folositi prezervativ! Este esential pentru viitorul tuturor.

| Adry05 a răspuns:

Daca nu e de acord n-ai ce face, cat esti minora esti total sub controlu ei. Dar nu-ti lasa bunica care va fi mereu cu tine pentru unul care maine-poimaine poate sa te lase pentru o fusta mai scurta, friendly tip.

| Justme1997 a răspuns:

Băiatul avea 20 de ani când s-a luat cu o copila de 14 ani... Mie nu îmi sună ok deloc, bunica are dreptate. Mai așteaptă