| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si ai mei nu ma lasa sa fac mai nimic (sunt penticostali) nu ma lasa sa am pierce, nu ma lasa sa am tatuaj, nu ma lasa sa ma imbrac la moda, nu ma lasa sa port lant, cica doar satanistii poarta pierce sau au tatuaje si eu eram : wtf man pe ce lume traiesc? Credeti ca ar fi bine sa le port daca imi place si fara sa imi dea voie?

9 răspunsuri:
| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Oof,asteapta pana faci 18 ani si o sa poti pleca, la 18 ani faci ce vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin satanisti voiau sa spună "gay".Dar pentru ca-s penticostali au folosit un substitut.

| darky83 a răspuns:

Avand in vedere ca nici macar nu ai 18 ani nici eu nu ti-as da voie sa ai pierce sau tatuaj.

| MPersephone a răspuns:

Pe la varsta ta tot imi doream tatuaj. Dar acum ma bucur ca nu am facut pasul asta. Nu sunt impotriva deloc, dar mai bine sa faci asa pasi majori cand vei fi mai mare si nu vei regreta. Vei avea timp sa decizi care e stilul tau, ce tatuaj ti s-ar potrivi si vei lua decizia ta. Plus, inca 2 ani si ai 18, si apoi cine te va opri?

| minrest a răspuns:

Sunt cult surviver dupa penticostalii astia si eu, frate. Rabdare! Deocamdata, tremuricii astia trogloditi sunt singurul tau sprijin, tu invata carte, nu lasa in totul ca ei, dar nici nu face exact pe dos. Oricum, ti-ai gasit si tu ce sa iti doresti, tocmai tatuaje; dar e dreptul tau, nu zic nimic. Cand ai o meserie buna, gata, ai scapat de ei; dar pana atunci, ai de grija sa respingi, in mintea ta, orice element al ideologiei lor aberante. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și pentru ce îți trebuie ție pierce sau tatuaje? Crezi ca te face sa pari mai interesant, mai cool sau mai cum? Purtând toate acestea îți creste cumva un ou în plus, primești vreun neuron în plus? Nu sunt pocăit, dar nici eu nu sunt de acord cu toate porcăriile astea.

Iar tatuajele te pot afecta pe viitor la o posibila angajare. Crede-mă, se tine cont și de acest aspect la angajare.

| 1q0p2w9o a răspuns:

Ar trebui sa te lase, nu chiar tot, dar multe. Totusi, nu inteleg ce inseamna la moda pentru tine, din moment ce vrei sa iti faci tatuaj, sa porti lant si sa iti faci pierce. Asta e fix tinuta unui golan. Poate pentru ca nu te lasa sa faci anumite lucruri, tu le exagerezi, crezand ca sunt atat de speciale, astfel ajungand ca tinuta la moda sa fie compusa din sandale cu sosete, lant de "haur", pierce-uri, tatuaje, pantaloni lasati 20 cm sub chiloti, bretele si hanorac in soare. Presupun ca asta inseamna "la moda" pentru tine...

| 1q0p2w9o a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt perfect de acord.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Traiesti intr-o lume care are ceva in cap. Tu esti mic si vrei doar mai multa, atentie. Rezolva-ti problemele cu parintii. Lasã prostiile.