| Swwetly a întrebat:

Am 16 ani și vreau să lucrez ca ospătar la mare, o sa fiu singura aici toata vara. Care sunt pericolele și riscurile?

7 răspunsuri:
| Romanul86 a răspuns:

Vezi să nu bei lichide nesupravegheate. De fapt să nu ai încredere în nimeni și în nimic. Unde sunt turiști există tot felul de ciudați.
GHB, rohypnol şi ketamina s-au făcut cunoscute ca „drogurile violului" pentru că sunt inodore şi incolore, deci uşor de strecurat în băutura cuiva. Pot provoca ameţeli, dezorientare, pierderea inhibiţiei şi pierderea cunoştinţei. De asemenea, pot provoca şi amnezia, astfel încât victima nici măcar nu ţine minte ce i s-a întâmplat.

| Lawrrrr a răspuns:

Si eu am lucraaat, e super, ieseam seara in oras, iti faci prieteni, e super, super, intentionez sa merg din nou happy

| Swwetly explică (pentru Lawrrrr):

As vrea din suflet sa lucrez, dar din păcate părinții mei nu mă lăsa, spun că sunt fata și singura aici fără să cunosc pe cineva sad Asta mă necăjește super mult

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Swwetly):

Si ai un plan bine pus la punct? Ai gasit loc de munca unde sa accepte minori? Ai rezolvat problema cu cazarea... undeva unde sa stai si cu un adult cunoscut de parinti? Daca nu ai niciun raspuns la intrebarile de mai sus cred ca e la minte cocosului de ce nu te lasa parintii.

| Lawrrrr a răspuns (pentru Swwetly):

Nu gasesti pe nimeni pe acolo, o colega, prieteni, ceva? Stai departe de Constanta?

| Swwetly explică (pentru Lawrrrr):

Da sunt foarte departe. Sâmbătă plec.Îmi place mult de el dar îmi este rușine să îl întreb de Facebook.dar am văzut că și el se uita la mine sau era doar politicos?sad

| Swwetly explică (pentru Lawrrrr):

Din păcate nu