| Bula001 a întrebat:

Am 18 ani, 1.82 m, si cam 93 kgsad fac sala (culturism) de 3 ani...am urmat un regim pentru asa ceva; insa niciodata nu am urmat si un regim care sa ma ajute sa slabesc...imi propun sa dau jos in jur de 10 kg, imi puteti da un regim de slabit care totodata sa fie si potrivit culturismului? big grin Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Maresti cantitatea de proteine si scazi cantitatea de carbohidrati si grasimi, mai multe mese pe zi in cantitati moderate.

Carnea sa o mananci fiarta sau la gratar, in niciun caz prajita ni ulei, la fel si garniturile ( orez fiert, brocoli fiert, cartofi copti, etc. ).

Mai poti folosi combinatia piept de pui dezosat fiert + salata, etc.

3 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Auzi daca nu vrei sa cazi pe strada stai cuum esti happy faci culturism daca as vedea o fotografie sigur m`as putea exprima mult mai bine

eu am slabit radical intr-o vara nemancand dupa ora 6 seara happy asta inseamna ca esti sanatos tun daca ai probleme cu siguranta nu

| yulyka a răspuns:

Eu am reusit sa slabesc cu multe salate; paine neagra inloc de paine alba si cat mai putina; cafea fara zahar; nu am mancat dupa ora 19;; am baut apa innaintea meselor si am consumat multe lamai si am renuntat la prajituri.Am slabit 5 kg in doua luni!

| Cosmin86 a răspuns (pentru yulyka):

Si ce legatura are ce ai zis tu cu sportul asta? El nu vrea sa slabeasca "oricum", ci sa-si mentina si masa musculara

P.S. : chestia cu ora 19 sau ora X e o greseala tipica facuta de cei care vor sa slabeasca