| nimeni_1451 a întrebat:

Am auzit ca incepe scoala pe 28...este adevarat?
Astept raspunsuri:*:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer sa va spun el (emiliagrosu)a fost printre cei care cat de cat i-am respectat... El a spus cele mai inteligente lucruri...sincer eu nu doresc sa se amana de tot scoala cu au spus uni...sa nu va ganditi ca sunt un tocilar sunt un tip de gen rebel imi place sa fug de la ore sa imi bat joc de profi... dar ganditiva logik fara scoala ce draq ajungi in viata? nimic daca nu mai vreti scoala mergeti la oi fratilor...vacanta asta m-a facut sa realizez multe lucruri pe care nu credeam ca am sa le spun vreodata asa ca mai ganditiva de cateva ori sa spuneti niste ABERATII

25 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Eu am auzit ca se desfiinteaza scolile pentru totdeauna .yesssssss.fericire maxima @flavia, nu?

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Va tot certati atata... Pana una alta explicati-mi si mie ce inseamna termenul "scoala"?

cami
| cami a răspuns:

Ar fi super love struck. in sfarsit o sa fie si ziua mea in vacanta.love struck

| inna a răspuns:

Sa dea Dumnezeu :shee hee

| JustMeFlory a răspuns:

Eu stiam ca se amana cu 10 zile, adica sa incepem pe 24 septembrie! Desi nu prea cred...happy

| JustMeFlory a răspuns:

Am vazut acum la stiri ca vom incepe scoala pe 14 septembrie.Nu se mai amana nimichappy

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Eu am auzit ca nu mai incepe delocthinking

| catalina_2916 a răspuns:

Eu asa am vazut la stiri... dar nu e nimic sigur pentru ca nu e de cord Ecaterina Andronache (ministrul invatamantului).cu siguranta vom stii cand incep scoliile dupa 10 septembrie...ca acum sunt doar supozitii. pup

| DonGiovanni a răspuns:

Sar putea dar nu este sigur oricum bine ar fi

| BlueDreams a răspuns:

Doamne ajuta dar nu prea credlaughing

| Gexu a răspuns:

Deocamdata nu se stie nimic.nu s-a dat verdictul.ar fi bine sa ne dea mai multa vacanta in luna decemrie nu acum.au la alegere :ori acum 10 zile ori in luna decembrie.eu prefer luna decembriewinking nu ma duc pe gerul ala la scoala sad bye :*

| Gexu a răspuns:

ȘCOÁLĂ, școli, s. f. 1. Instituție de învățământ public, unde se predau elementele de bază ale principalelor discipline; p. ext. activitate legată de această instituție; învățătură, învățământ. ♦ Localul, clădirea în care este instalată și funcționează instituția de mai sus. ♦ Totalitatea elevilor și a cadrelor didactice dintr-o asemenea instituție de învățământ. 2. Fig. Izvor, sursă de cunoștințe, de învățături; mijloc, sistem de instruire într-un anumit domeniu; p. ext. învățătură, experiență dobândită pe această cale. 3. Fig. Curent, mișcare științifică, literară, artistică etc. care grupează în jurul ei numeroși adepți; baza teoretică a acestei mișcări. ♢ Expr. A face școală = a avea un număr de adepți. – Din bg., scr., rus. škola, pol. skola. asta inseamna scoala.

| byenkutzyk a răspuns:

La stiri pe PROTV s-a anuntat ca se incepe pe 1 Octombrie si ce bine ar fi:-'Dar nu credbig grinS-a intamplat de prea multe ori sa fie doar gura de ei si nu are rost sa mai credem pana cand nu vedemtongue...kiss

| aragon18 a răspuns:

Bine ar fi love struck

| cery a răspuns:

Nuh nuhlaughing
pe 14 trebuie:X

| Nikita a răspuns:

Ce ati auzit voi e ceva posibil. E bine sa mai asteptati pana pe 10-11 sept ca sa aflati decizia finala.

| pandi a răspuns:

Ar fi prea frumoslaughing. dar te asigur eu ca pana la urma tot pe 14 incepemlaughing)sadsad.asta e doar asa ca sa ne amageascalaughing

| emiliagrosu a răspuns:

Scoala incepe pe 14 septembrie. Si cred ca e cazul ca multi din cei care scriu chiar aici sa invete sa si scrie corect, nu sa isi doreasca numai sa scape de scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am auzit ca nu se mai face deloc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca incepe pe 14, atunci se va prelungi vacanta de iarna cu 2 saptamani, pentru ca bugetarii oricum au 10 zile de concediu si se discuta daca sa le ia acum sau in ianuarie; deci va fi prelungita vacanta ori acum, pana pe 28, ori la iarna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incepe scoala pe 28. Incepe pe 14 septembrie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a stabilit, incepe in 14. Era vorba sa se amane cu 10 zile, dar atentie, cu 10 zile lucratoare, deci 2 saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hellooooooooooooo daca incepe pe 15 avem in iarna vacanta de 1 lunatongue daaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai sa anuntzat la stiri k se incepe pe 24 sept... dar nu cred ca este advbig grin!

| nimeni_1451 explică:

Nu eu vreau in decembrie...pe gerul ala 10 zile de vacanta in plus...ar fi beton...ma rog mai vedem...straight facestraight facestraight face