| Roessess a întrebat:

Am cunoscut multi "psihologi" pe aici si vroiam si eu sa va cer parerea mai ales baietilor ca ei se pricep

Printre baietii pe care i-am cunoscut vara asta unul dintre ei este mult mai mare decat mine.Ideea e ca acest baiat se "tine" dupa mine de 7-8 luni dar eu il resping pentru ca mi se pare o diferenta destul de mare intre noi(aproape 6 ani) si am inceput sa tin la el foarte mult ceea ce nu credeam sa se intample. Dar imi e un foarte bun prieten si nu as renunta la el pentru nimic in lume. Este exact genul de persoana cu care poti sa vorbesti si pe care te poti baza.

Nu vreau sa fac dintr-o prietenie o relatie prea serioasa iar apoi sa o stric probabil din prostie(ca asa fac de obicei)si sa stric pana si prietenia dintre noi desi tin foarte mult la el.As continua sa il refuz. dar nu mai pot, nu mai sunt in putere sa il privesc in ochi stiind de cate ori am facut asta.

Ce sa fac?:X:-

Răspuns Câştigător
| tibiXpire a răspuns:

Asculta-ti inima,, daca merita de ce nu? s-a intamplat asta si in cazul meu,, cea mai buna prietena a mea mi-a devenit iubita,, si suntem impreuna de 2 ani si 4 luni.astai parerea mea,, dac gresesc imi cer iertare.iti doresc mult succes in tot ce faci, sper sa iei decizia corecta? baftahappy

4 răspunsuri:
| tim a răspuns:

Eu nu sunt psiholog asa ca iti dau ceva concret, real, uite: tata e mai mare ca mama cu vreo 13ani, deci...nu e mare diferenta intre voi, indiferent ce varsta aveti. cred ca ai putea incerca o relatie cu el, cine stie, probabil va merge, ca doar e prietenul cel mai bun, nu?! deci deja va intelegeti bine asa ca nu-ti fie teama. succes!

| Allegria a răspuns:

Pai nu ne-ai zis cati ani ai thinking
incearca o relatie cu el si daca nu merge ii spui...ca doar e prietenul tau :*
bafta :X

| axelmatei a răspuns:

Iesi la o intalnire cu el sau poate 2 si vezi daca simti ceva destul de putenic cat sa rupa o prietenie dar tare cat sa formeze o relatie ...ehhh ce filozof ma simt laughing

BAFTAAA

| InSaNe a răspuns:

Incredibil! Ce coincidenta, saptamana trecuta, la ora de dirigentie, diriginta noastra ne-a povestit cum s-a cunoscut cu sotul ei. Intamplarea a facut ca ei sa se cunoasca de mici copii, insa el era mai mic decat dansa cu 4 ani. La liceu deja erau foarte buni prieteni, iar el i-a propus sa destrame aceasta prietenie, construind-o in ceva mai puternic. Dansa nu a fost de acord, deoarece il considera cel mai bun prieten al ei si nu vroia sa strice prietenia dintre ei. In clasa a12-a, au fost impreuna la o petrecere, putini ametiti si-au spus tot ce aveau pe inima (stiti ca omul la betie spune mereu adevarul) iar de atunci se pare destinul a facut ca ei sa mearga mai departe la facultate impreuna si intr-un final sa se casatoareasca aducand pe lume rodul iubirii lor platonice big grin Ce bine ma simt cand ajut pe cineva laughing