| Noask a întrebat:

Am de facut la scoala o conversatie intr-un aeroport de 10 randuri ma ajuta cineva?straight face?

Răspuns Câştigător
| lencikk a răspuns:

Pai uite o idee:
-Buna ziua nu va suparati imi puteti acorda 5 minute pentru o intrebare?
-buna ziua desigur, spuneti dar daca se poate repede pentru ca trebuie sa decleze avionul pentru care am bilet...
-desigur voi fi cat de directa pot...nu cunosc limba franceza bine si as vrea sa ma ajutati sa gasesc ghiseul nr 10 pentru a cumpara un bilet franta-romania... daca stiti limba franceza as dori sa ma ajutati?
-desigur ghiseul este aici dupa colt...rezolvam imediat
(dupa cumpararea biletului...)
-multumesc mult pentru ajutor.
-nu face nimic...la revedere
-la revedere multumesc inca odata

sper ca te-am ajutat... daca vrei si traducerea spune

pwopkiss

13 răspunsuri:
| lencikk a răspuns:

-Hello I can not get mad granted for a 5 minute question?
-Good day of course, but you can quickly tell that should decl for plane ticket...
-for I-of course you can be as straightforward. do not speak French well and I want to help me find counter No. 10 for the France-Romania buy a ticket... if you know French I want to help?
-course corner desk is here... resolve (after buying the ticket...)
-thanks for help.
-not some

pwpik note mari :*

| lencikk a răspuns:

Exact 10 randuri scrie si u mai mare

daca ai nevoie de traduceri stiu 4 limbi straine ma poti contacta pwp...id daca il vrei spui imi trimiti mesaj privat....pwp

| nothingggg a răspuns (pentru lencikk):

Si eu as avea nevoie de traduceri big grin ma poti ajuta si pe mine?

| AlexicĂă_Alex_1975 a răspuns (pentru lencikk):

Păcat că le știe google translate-ul, nu tu. of.

| sckorpion a răspuns:

ElenaPwPik...Compunerea in romana este buna dar mai bine ramaneai la ea. Ma intreb. la traduce ai folosit google translator? Pentru ca nu e prea corecta. Andrush03 a spus ca se descurca cu traducereawinking.

| Noask explică:

Pai un dialog... ne-a zis s afacem o conversatie in aeroport sh dupa sa o traducem in engleza dar nu`i porblema de tradus...nu stiu cum sa fac conversatiacrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, nu prea pot sa te ajut la asta... eu la scoala am de facut o chestie in care sa ma prefac ca sunt reporter...si ca-i iau interviu la nica din amintiri din copilarie...chiar daca sunt la liceu si aminiri din copilarie am sudiat prin a sasea sau a sapteatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne intalnim?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te uiti la:

http://www.academia-de-engleza.ro/......gleza.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O conversatie inte doi prieteni in aeroport?
help

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua unde e avionul france air?
buna ziua acolo.
multumes la revedere
la revedere

| alexandra_2644 a răspuns:

O conversatie intr-un aeroport? adica? la ce te referi? un simplu dialog? fara tematica? in fine... cu cine va trebui sa vb... o tema ceva...sau trebuie sa inventezi... dar adica trebuie asta nu o pot face in numai 10 randuri...in mai multe randuri...asta e lucrare nu in 10 randuri...depinde

| Twike a răspuns:

Elena ...crezi ca mi-ai putea face dialogul acela in Lb.Franceza?

Te rog mult...