| anonim_4396 a întrebat:

Am in clasa o cealapadie care nu are altceva mai bun de facut decat sa ma ameninte pe facebook! Azi mi-a zis ca ma bate luni de ma pis pe mine laughing N-am bagat-o in seama. Toti colegii mei din clasa au ceva cu mine si cu facebook-ul meu! Dar nebuna asta chiar ma streseaza. M-a zapacit cu amenintatul. Nu i-am facut nimic. Nu e vina mea ca mama m-a facut urata, ca toti din clasa ma fac urata. Nu mai suport! Cioara asta ma hartuieste! Cum scap de jegul asta repetent? O ignor, o ignor, dar degeaba! N-am pace deloc.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Numai o persoana invidioasa face asa, da-i block pe facebook si nu o mai baga in seama sau pur si simplu cand iti mai zice ceva sa-i razi in fata sa nu creada ca iti pasa de amenintarile ei

| prizeFTW a răspuns:

Să iei sfatul monei în considerare, este foarte bun! Dar ce nu a menţionat este că dacă te ameninţă la şcoală sau te bate poţi depune plângere la poliţe (dacă este grav). Vorbeşte cu părinţii.

| WildDream a răspuns (pentru mona):

Corect! Si eu sunt de aceeasi parere happy

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

In primul rand... ai incredere in tine! As fi vrut sa iti spun sa te inscrrii la alta scoala, dar poate ca acolo va fi mai rau. Nu o spun din rautate! Pentru majoritatea oamenilor conteza ca o fata sa fie ca o printesa de frumoasa, cu silicoane si botox, dar ei nu isi dau seama ca adevarata frumusete vine din interior. Nu ii baga in seama si nu lasa nimic sa te raneasca... si sa nu iti fie frica de fata aia corigenta de care ziceai!

| Sonny1512 a răspuns:

Ce inseamna cealapadie?

| R3myS a răspuns (pentru Sonny1512):

Cealapatie * = o persoana naiva

| Sonny1512 a răspuns (pentru R3myS):

Multumesc