| codrut155 a întrebat:

Am început să vorbesc cu fosta iubită…si nu stiu cum sa îi recâștig încrederea.

Răspuns Câştigător
| AndreeaXMaria a răspuns:

Încearcă sa repari greșelile pe care le-ai făcut in trecut, remediază comportamentul pe care l-ai avut cu ea si dacă îți amintești vreun lucru pe care ti l-a spus legat de ce o deranjează la tine, ar trebui sa îl iei in calcul si sa nu îl mai repeți.
Încrederea odată pierdută este greu de recăpătat dar cu multe eforturi si cu o gândire pozitivă sunt sigura ca vei reuși! Dacă ai fi pus si motivul despărțiri, mi-ar fi fost mai usor sa elaborez un răspuns mai explicit, deci dacă nu e ceva personal și nu te deranjează sa răspunzi, "care a fost motivul despărțiri?".
Și dacă vrei sa o recuceresti poți sa începi cu gesturi mici, o floare, o plimbare lunga/o ieșire la suc/cafea in care sa discutați, o poți surprinde cu o cutie de bomboane sau o prăjitura/ciocolata care ii place și o poți complimenta, dar nu face aceste lucruri in mod exagerat pentru ca va crede ca folosești vrăjeala. Încearcă să dai tot ce este mai bun din tine!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar tu cunosti motivele despartirii. Asa ca nu stiu ce sfat ti-as putea da.
Oricum, supa reîncalzită nu mai are acelasi gust.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da prima data cu ai castigato?

| dullcat a răspuns:

Buna.Increderea care s-a pierdut in urma a ce anume? Ce a dus la despartire? Cred ca ar trebui sa mai oferi detalii, asta, desigur, daca doresti.

| Hyperion7 a răspuns:

Un singurul lucru îți spun :ciorba reîncălzită nu mai are același gust.
+Că e mult mai simplu să îți faci o noua relație, decât să recâștigi încrederea unui fost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o vrei inapoi eu zic sa iti schimbi un pic personalitatea, daca vrei sa fiti doar prieteni eu zic sa vorbesti cu ea normal la fel cum vorbesti cu ceilalti colegi!

| literallythesamebruh a răspuns:

Ești sigur că vrei asta? Gândește-te de două ori, altfel poate vei ajunge să suferi.