| codrut155 a întrebat:

Am început să vorbesc cu fosta iubită…si nu stiu cum sa îi recâștig încrederea.

Răspuns Câştigător
| AndreeaXMaria a răspuns:

Încearcă sa repari greșelile pe care le-ai făcut in trecut, remediază comportamentul pe care l-ai avut cu ea si dacă îți amintești vreun lucru pe care ti l-a spus legat de ce o deranjează la tine, ar trebui sa îl iei in calcul si sa nu îl mai repeți.
Încrederea odată pierdută este greu de recăpătat dar cu multe eforturi si cu o gândire pozitivă sunt sigura ca vei reuși! Dacă ai fi pus si motivul despărțiri, mi-ar fi fost mai usor sa elaborez un răspuns mai explicit, deci dacă nu e ceva personal și nu te deranjează sa răspunzi, "care a fost motivul despărțiri?".
Și dacă vrei sa o recuceresti poți sa începi cu gesturi mici, o floare, o plimbare lunga/o ieșire la suc/cafea in care sa discutați, o poți surprinde cu o cutie de bomboane sau o prăjitura/ciocolata care ii place și o poți complimenta, dar nu face aceste lucruri in mod exagerat pentru ca va crede ca folosești vrăjeala. Încearcă să dai tot ce este mai bun din tine!

7 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Ești sigur că vrei asta? Gândește-te de două ori, altfel poate vei ajunge să suferi.

| codrut155 explică (pentru literallythesamebruh):

Da

| dullcat a răspuns:

Buna.Increderea care s-a pierdut in urma a ce anume? Ce a dus la despartire? Cred ca ar trebui sa mai oferi detalii, asta, desigur, daca doresti.

| Hyperion7 a răspuns:

Un singurul lucru îți spun :ciorba reîncălzită nu mai are același gust.
+Că e mult mai simplu să îți faci o noua relație, decât să recâștigi încrederea unui fost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o vrei inapoi eu zic sa iti schimbi un pic personalitatea, daca vrei sa fiti doar prieteni eu zic sa vorbesti cu ea normal la fel cum vorbesti cu ceilalti colegi!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da prima data cu ai castigato?

| darrio2007 a răspuns:

Doar tu cunosti motivele despartirii. Asa ca nu stiu ce sfat ti-as putea da.
Oricum, supa reîncalzită nu mai are acelasi gust.