| Xperience a întrebat:

Am o intrebare, daca stie cineva vreun liceu in Bucuresti cu elevi mai "calmi", sa-mi spuneti si mie, pentru ca pe unde am fost mereu se lua cineva de mine pentru ca eu stau cuminte in banca si respect regulile, si nu-mi place asta. Funda cui imi spune cateva licee bune cu elevi buni din Bucuresti.

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Oamenii sunt la fel peste tot, mereu vei intalni persoane care sa nu fie de acord cu ceea ce faci tu si care sa fie altfel. Evita liceele de fite precum Jean Monnet, Lovinescu si pune printre primele optiuni licee vechi si serioase ca Gheorghe Sincai, Tudor Vianu, Sava.

2 răspunsuri:
| Xperience explică (pentru AdelinaC):

Mersi, dar stii vreunul bun cu medie mai mica? Sunt clasa a X-a si vreau sa ma transfer, am media 7, 41 pe clasa a IX-a.

| AdelinaC a răspuns:

In general la liceele bune, unde sunt elevi interesati de invatatura se intra cu medie destul de mare.Asa ca nu stiu ce sa-ti recomand.Incearca totusi sa suni la secretariatul unuia dintre licee si intereseaza-te acolo cu ce medie te poti transfera.O optiune ar mai fi si Moisil, dar nu stiu cu ce medie se intra ca a trecut destul timp de cand am dat eu admiterea pentru liceu.La Moisil sunt oameni de treaba, numai ca din cate am inteles profii sunt cam afurisiti.