| andypandy_2709 a întrebat:

..happy pentru cei care sunt in clasa a 8-a si stiti cum e trebuie sa dea examenele la mate, romana, si la alegere geogra sau istorie, de cate ori le da? o data, nu? la sf sem al 2-lea, nu?(pun intrebarea asta findca am auzit de la unlele persoane ca se da si in sem 1 ) astept raspunsuri. cel mai bun sa castige (o funda, si si restul voturi ). mersi mult :*

Răspuns Câştigător
| TheD3vil a răspuns:

Buna.happy Examenele nationale se dau DOAR la Limba Romana si Matematica. Tezele de pe clasa a-8-a se dau 3, Romana, Matematica, Istorie/Geografie. Examenele nationale se dau doar odata, mai exact la sfarsitul anului scolar.Media de pe semestrul I cu media de pe semenstrul II se fac o medie generala pe 2 semestre.Aceasta medie de pe semestre se aduna cu media de la cele 2 examene nationale.Si asa o sa fie doar o medie de admitere la liceu.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Funda?big grin

1 răspuns:
| andypandy_2709 explică (pentru TheD3vil):

Deci ca sa inteleg mai bine teza la geogra se da de 2 ori? sau doar o data la sf sem 2?