| Orselan a întrebat:

Am o intrebare vreau sa ma duc la colegiul de imformatica, invat la un liceu italian si pentru a intra imi trebuie nota de la limba straina,
care nota o sa se socoata de la engleza sau de la italiana?
Va rog frumos imi trebuie urgent!

3 răspunsuri:
| Admunssen a răspuns:

Destul de simplu. Daca esti la un liceu in Italia, pentru ei o limba straina nu este cea italiana deloc. Pentru tine ca roman, atat engleza cat si italiana iti sunt limbi straine. Sa revenim! Limba straina este engleza. Apuca-te de invatat!

| Orselan explică (pentru Admunssen):

Pai problema este ca nu invat in Italia ci in Moldova in Liceul Teroretic Dante Alighieri si invat trei limbi straine:rusa, engleza si italiana

| Admunssen a răspuns (pentru Orselan):

"Am o intrebare vreau sa ma duc la colegiul de imformatica, invat la un liceu italian" INVAT LA UN LICEU ITALIAN Cine isi da seama ca esti in Moldova?