| Carlacearea a întrebat:

Am o prietena de fapt cea mai buna prietena de curat a inceput o relatie cu un baiat cu 2 ani mai mare.Problema este ca acel baiat este un golan si este numai pe interes, mai pescurt foarte nepotrivit pentru ea.Nu stiu cum sa fac sai deschid ochii, sa vada cum este de fapt. Plus ca mai are o relatie cu o fata, si pritena mea nu crede! Ma indepartat de ea. Nu stiu ce sa fac, am trecut prin multe cu ia dar prietenia nostra a intrat in impas. Sugesti? Ce ar trebui sa fac? Funda cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Error1132 a răspuns:

In asemenea cazuri parerea mea este ca doar timpul poate rezolva problema, o sa se loveasca de cele spuse de tine dar doar singura, nu la insistentele tale... Parerea mea e sa ii lasi spatiu, insistentele poate duce doar la inrautatirea problemei. Sper ca am ajutat

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Am trecut prin ceva asemanator cu o prietena de-a mea. Era indragostita nebuneste si nu vedea nimic din ce se intampla in jurul ei, si nu credea nimic ce i se spunea. Ba mai mult, atentionand-o, prietenul ei ii cerea sa se indeparteze de mine, si ea il asculta. Am decis sa o las in pace sa se trezeasca singura, ca sa nu creada ca eu vreau sa ii despart pentru un motiv anume. Cand s-a trezit si-a dat seama ca a gresit, si suntem si acum prietene. Deci nu ai ce ii face, se va convinge singura in timp, apoi va aprecia ca ai incercat sa o avertizezi si va regreta ca nu te-a ascultat.

| SolitarHacker a răspuns:

Hmmm Nu cumva esti Geloasa? big grin tongue Pe Prietena ta? big grin

| Maria_Dancau_1996 a răspuns:

Las=o in pace va da singura cu capul de susu si eu am patit de multe ori asta las-o sa simta si apoi va veni la tine, dar daca tu incerci sa o desparti de el si sa ii arati adevarul ea va interpreta cum ca tu esti geloasa sau vrei sa-i furi iubitul, de obicei o fapta buna e interpretata gresit, tu atentioneaz-o si las-o in pace, va da singura cu capul de sus